POLITYKA

KARAMBOL na A2. Osiemnaście osób…

18 obywateli Białorusi zostało rannych po tym jak autobus, którym podróżowali, wjechał do rowu na autostradzie A2 w okolicach miejscowości Zawady (woj. łódzkie). Do wypadku doszło wczesnym rankiem. Wszystkich rannych przetransportowano do szpitala. Ruch w kierunku Warszawy jest utrudniony.

Jak poinformował PAP kom. Adam Kolasa z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, autobusem podróżowało 41 obywateli Białorusi wracających do kraju z wycieczki do Pragi.

 

"Przed godz. 4 kierowca autobusu marki Eos, jadąc autostradą A2 w kierunku Warszawy, w okolicach miejscowości Zawady w woj. łódzkim z nieznanych przyczyn zjechał na pobocze, a następnie zsunął się z nasypu do rowu. W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało 18 osób" – powiedział kom. Kolasa.

 

Wszyscy ranni z różnymi obrażeniami zostali przewiezieni do szpitali w Łodzi i Warszawie. Jak dodał Kolasa, najciężej poszkodowana osoba została przetransportowana lotniczym pogotowiem ratunkowym.

 

Na miejscu udzielana jest jeszcze pomoc pozostałym poszkodowanym i ustalanie przyczyn zdarzenia. Wg policji kierowca autobusu był trzeźwy.

 

Ruch na A2 w kierunku pomiędzy węzłami Łódź Północ – Łowicz jest utrudniony. "Pas szybki w kierunku Warszawy został odblokowany, nadal zablokowany jest pas wolny i awaryjny – najprawdopodobniej do wieczora" – poinformował PAP dyżurna Punktu Informacji Drogowej Magdalena Kubiak. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

To prawdziwy policzek dla Franacji. Nikt się nie spodziewał takiej arogancji prezydenta Macrona

Redakcja malydziennik

Mocne słowa ks. Glasa! Homoseksualizm to sakrament … satanistów!

Sędzinie spodobały się spodnie, więc … chciała je ukraść! OTO PRAWDA o sędziach, którzy kariery robili za komuny!

Redakcja malydziennik
Ładuję....