CYWILIZACJA

Kapłan obnaża OBŁUDĘ islamu: "Twierdzenie, że islam to religia pokoju jest po prostu błędem!" Poznaj szczegóły

Takie poglądy reprezentuje ks. prof. Samir Khalil Samir SJ, islamolog z Papieskiego Instytutu Wschodniego. Jednak, co ważniejsze, rozmawiał już o tym z Franciszkiem.

Dodał także, że wielu muzułmanów pragnie pokoju. „Nie mogę jednak czytać Koranu i twierdzić, że jest to księga ukierunkowana na pokój. Tak samo Sunna, księga opowieści z życia Mahometa” – powiedział ks. Samir.

 

Mówił także, że rozmawiał o tym z Ojcem Świętym. Papieska postawa wypływa jednak z dobrych relacji z muzułmanami spotkanymi w Argentynie. Dlatego nie odniósł się do zarzutów ks. Samira. Ponadto papież stawia sobie większy cel – chce budować mosty i nawiązywać przyjaźnie, dlatego nie zwraca uwagi na negatywne. Egipski islamolog zapewnia także, że Franciszek ma jak najlepsze intencje i musi robić to, co robi. Dialog jest bowiem jedyną możliwą drogą.

 

Według relacji przedstawionej przez Radio Watykańskie, ks. prof. Samir podkreślił, że główny, problemem jest dominacja radykalnych nurtów w islamie. Decydują one o dosłownej interpretacji Koranu. „Islam jest dziś zablokowany przez te trzy redukcjonistyczne tendencje” – podkreślił ks. prof. Samir, mają na myśli Bractwo Muzułmańskie, salafitów i wahabitów.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Skandaliczne zachowanie NAUCZYCIELKI wyszło na jaw! Uczyła małe dzieci jak…(WIDEO)

Redakcja malydziennik

Marzyła, że będzie sypać kwiaty na ślubie rodziców. Ale przyszła choroba… Wtedy najbliżsi zrobili coś niezwykłego! ZOBACZ

Redakcja malydziennik

Jakubowska: Jeśli nie jesteś pewna, czy możesz pójść tego dnia z facetem do łóżka, to wypij szklankę wody

Redakcja malydziennik
Ładuję....