POLITYKA

Kaczyński zapowiada, że będą wyciągnięte konsekwencje za okupację Sejmu!

Dobrze, że okupacja się skończyła, ale muszą być wyciągnięte wnioski – w ten sposób prezes PiS Jarosław Kaczyński ocenił decyzję PO o zawieszeniu protestu w Sejmie.

"Dobrze, że okupacja się skończyła, natomiast muszą być wyciągnięte wnioski, i te które dotyczą wydarzeń, które za nami, czyli tych wszystkich deliktów regulaminowych, ale także prawno-karnych, które miały miejsce. Trzeba wyciągnąć wnioski na przyszłość, trzeba tak przebudować Regulamin Sejmu, aby tego rodzaje operacje były bardzo, bardzo utrudnione" – powiedział Kaczyński w czwartek na konferencji prasowej w Sejmie.

 

Jak dodał, innym wyjściem jest "uczciwa umowa między partiami – że wracamy do cywilizowanych norm, jeśli chodzi o funkcjonowanie parlamentu i jeśli chodzi o to, co się dzieje na sali parlamentarnej".

 

Lider PO Grzegorz Schetyna poinformował w czwartek, że Platforma zawiesza protest w Sejmie i składa wniosek o odwołanie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. "W związku z tym, że udało nam się przywrócić obecność mediów w parlamencie i możliwość nieskrępowanej relacji obrad parlamentarnych i aktywności parlamentarnej, zawieszamy nasz protest" – powiedział Schetyna. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Konstytucji bronią ci, którym daje ona kastową nietykalność. Prezydent jedzie bez trzymanki!

Wielkie polowanie na HOMOSEKSUALISTÓW! Są już pierwsze ofiary śmiertelne

Redakcja malydziennik

Koniec wojny! Jak długo przetrwa pokój?

Redakcja malydziennik
Ładuję....