POLITYKA

Kaczyński zapowiada, że będą wyciągnięte konsekwencje za okupację Sejmu!

Dobrze, że okupacja się skończyła, ale muszą być wyciągnięte wnioski – w ten sposób prezes PiS Jarosław Kaczyński ocenił decyzję PO o zawieszeniu protestu w Sejmie.

"Dobrze, że okupacja się skończyła, natomiast muszą być wyciągnięte wnioski, i te które dotyczą wydarzeń, które za nami, czyli tych wszystkich deliktów regulaminowych, ale także prawno-karnych, które miały miejsce. Trzeba wyciągnąć wnioski na przyszłość, trzeba tak przebudować Regulamin Sejmu, aby tego rodzaje operacje były bardzo, bardzo utrudnione" – powiedział Kaczyński w czwartek na konferencji prasowej w Sejmie.

 

Jak dodał, innym wyjściem jest "uczciwa umowa między partiami – że wracamy do cywilizowanych norm, jeśli chodzi o funkcjonowanie parlamentu i jeśli chodzi o to, co się dzieje na sali parlamentarnej".

 

Lider PO Grzegorz Schetyna poinformował w czwartek, że Platforma zawiesza protest w Sejmie i składa wniosek o odwołanie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. "W związku z tym, że udało nam się przywrócić obecność mediów w parlamencie i możliwość nieskrępowanej relacji obrad parlamentarnych i aktywności parlamentarnej, zawieszamy nasz protest" – powiedział Schetyna. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Rusza KAMPANIA: Nie PYTAJ mnie, czy PLANUJĘ zajść w CIĄŻĘ!

M. A.

Polscy naukowcy znowu zawojują świat. Chcą stworzyć sztuczny liść na bazie grafenu!

Redakcja malydziennik

Wstrząsająca relacja z Las Vegas: "słowa nie wyrażą, ile widziałem tam bohaterstwa"

Redakcja malydziennik
Ładuję....