POLITYKA

Kaczyński to jednak MISTRZ suspensu! Tak wyrolować Tuska… A wtóruje mu… Jacek Saryusz-Wolski!

Od kilku dni europoseł PO Jacek Saryusz-Wolski wymieniany jest wśród ewentualnych kandydatów na szefa Rady Europejskiej. W końcu sam wypowiedział się w tej sprawie. Nie uwierzysz.

Jacek Saryusz-Wolski wymieniany jest od kilku dni wśród kandydatów na nowego "prezydenta Europy". Na skompromitowanego Donalda Tuska (chociażby strasząc Polskę utratą dotacji unijnych) nie chcą się zgodzić prominentni działacze PiS. O sprawie nie wypowiadał się jednak Saryusz-Wolski aż do dziś.

 

Sprawa nabiera jednak rumieńców, gdyż europoseł jest wiceprzewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej i członkiem… PO. W kuluarach pojawiła się także plotka, że Saryusz-Wolski negocjuje przejście do partii Jarosława Gowina, co znaczyłoby, że stanie się członkiem obozu władzy w Polsce. W kręgach opozycji musi robić się nerwowo. Grzegorz Schetyna powiedział, że Jacek Saryusz-Wolski jest elementem rozgrywki PiS.

 

Ciekawa teoria? Dziś na Twitterze odniósł się do sytuacji sam zainteresowany:

 

Swoją drogą korci by zażartować, że paradoksalnie PO nie popiera swego członka, a popiera nie-członka.@SchetynadlaPO

— Jacek Saryusz-Wolski (@JSaryuszWolski) 3 marca 2017

 

Przypomniał tym samym, że Donald Tusk jest jednie honorowym szefem PO od momentu wyboru go na szefa UE. W tym miesiącu dowiemy się, czy Tusk będzie musiał wracać do Sopotu. Decyzje zostaną podjęte prawdopodobnie na szczycie na Malcie. Jedno już jest pewne: Jarosław Kaczyński skutecznie podgrzał atmosferę Platformie Obywatelskiej w kraju i za granicą.

Źródło: Mały Dziennik/ Twitter

Komentarze

Zobacz także

Cejrowski mocno o zachowaniu Tuska względem Polski

Marine Le Pen chyba nikt już nie przeszkodzi w zwycięstwie – postawiono ZARZUTY wobec Francoisa Fillona

Wreszcie! Prokurator idzie po HGW!

Redakcja malydziennik
Ładuję....