POLITYKA

Kaczyński: PiS jest kontynuatorem polskiego ruchu ludowego

Prawo i Sprawiedliwość jest kontynuatorem polskiego ruchu ludowego; to dla nas duma i honor – powiedział w niedzielę podczas Zgromadzenia Wsi Polskiej prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Zgromadzenie odbywa się w Wojniczu (woj. małopolskie), nieopodal miejsca narodzin (Wierzchosławice – PAP) przedwojennego premiera i polityka PSL Wincentego Witosa.

"Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy kontynuatorem polskiego ruchu ludowego. Dzisiaj PiS jest kontynuatorem polskiego ruchu ludowego. To dla nas duma, honor, to dla nas zobowiązanie" – powiedział prezes PiS.

Jak zaznaczył, PiS jest dumne z tego, że jest partią zaufania polskiej wsi. "Jesteśmy dumni z tego, że wprowadziliśmy do parlamentu wielu prawdziwych rolników, służących polskiej wsi" – podkreślił Kaczyński.

Zwrócił uwagę, że PiS wygrało wybory m.in. dzięki głosom rolników. "Uzyskaliśmy ten niezwykły sukces dzięki ogromnemu poparciu na polskiej wsi. Uzyskaliśmy go dzięki temu, że wśród rolników zdobyliśmy bezwzględną większość. I chciałbym za to podziękować" – powiedział prezes PiS.

Odniósł się do osoby Wincentego Witosa. "To był człowiek polskiego państwa. To był człowiek, który był jednym z twórców niepodległej Polski. To był człowiek, który stał na czele rządów w chwili, kiedy bolszewicy podchodzili pod Warszawę. Zwycięskiego rządu" – zaznaczył.

Podkreślił, że zasługi polskiej wsi oddał też Stanisław Mikołajczyk. "Trzeba wobec tego zapytać, czy Prawo i Sprawiedliwość idzie tą drogą? Czy broni polskiej ziemi, polskich lasów? Tak broni. Czy broni religii chrześcijańskiej? Tak broni. Czy broni interesu narodowego? Tak bronimy interesu narodowego. Idziemy tą drogą, która była drogą ruchu ludowego" – powiedział prezes PiS.(PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Kim był dziadek Angeli Merkel? Tego o kanclerz Niemiec NIE WIEDZIAŁEŚ!

Adam Gaafar

Eksperci ostrzegają przed próbami nuklearnymi Korei? ZOBACZ CO MOŻE SIĘ STAĆ! Prawdziwy Armagedon!

OTO jaką bronią Chiny mogą zaatakować świat! ZOBACZ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....