POLITYKA

Kaczyński nie zamierza patyczkować się z Merkel: Niemcy muszą się zdecydować (…) Nie można Polski atakować i jednocześnie liczyć na to, że stosunki będą dobre

Niemcy muszą zdecydować się, co do charakteru stosunków z Polską; bo nie można Polski atakować i jednocześnie liczyć na to, że stosunki będą dobre – tak o swoich słowach do kanclerz Angeli Merkel mówi Jarosław Kaczyński.

Będę musiał powiedzieć kanclerz Angeli Merkel, że Niemcy muszą zdecydować się, co do charakteru stosunków z Polską; bo nie można Polski atakować i jednocześnie liczyć na to, że stosunki będą dobre – podkreślił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

 

Rzeczniczka prasowa PiS Beata Mazurek potwierdziła w niedzielę, że kanclerz Niemiec Angela Merkel przyjeżdża do Polski na zaproszenie premier Beaty Szydło. Nie jest jeszcze znana dokładna data wizyty. "Gazeta Wyborcza" napisała w sobotę, że szefowa rządu Niemiec chce się przy okazji wizyty w Polsce spotkać m.in. z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

 

"Z kanclerz Niemiec Angelą Merkel będę rozmawiał o stosunkach polsko-niemieckich oraz o przyszłości Unii Europejskiej, te sprawy ze sobą się mocno łączą. Kiedyś już na ten temat przez wiele godzin rozmawialiśmy. Zdania są rozbieżne. W późniejszych rozmowach, już bez mojego udziału i bez udziału kanclerz, prowadzone dyskretnie, jednak przyniosły jakieś rezultaty” – powiedział Jarosław Kaczyński w wywiadzie w Radiu Szczecin, który został wyemitowany w poniedziałek rano.

 

„Będę musiał powiedzieć kanclerz, że Niemcy powinni się zdecydować co do charakteru stosunków z Polską, bo nie można naraz Polski atakować, od czci i wiary odsądzać, i jednocześnie liczyć na to, że te stosunki będą dobre” – dodał prezes PiS. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Kukiz: Gdyby doszło do wyboru Trzaskowski – Jaki, to poparłbym…

Redakcja malydziennik

STRAJK NAUCZYCIELI we wrześniu to PEWNIAK! Broniarz zapowiada, że…

Redakcja malydziennik

Francja popełnia samobójstwo z politycznej poprawności, ale kto wie, czy islamiści nie popełnili właśnie politycznego sepuku!

Redakcja malydziennik
Ładuję....