POLITYKA

Kaczyński nie zamierza patyczkować się z Merkel: Niemcy muszą się zdecydować (…) Nie można Polski atakować i jednocześnie liczyć na to, że stosunki będą dobre

Niemcy muszą zdecydować się, co do charakteru stosunków z Polską; bo nie można Polski atakować i jednocześnie liczyć na to, że stosunki będą dobre – tak o swoich słowach do kanclerz Angeli Merkel mówi Jarosław Kaczyński.

Będę musiał powiedzieć kanclerz Angeli Merkel, że Niemcy muszą zdecydować się, co do charakteru stosunków z Polską; bo nie można Polski atakować i jednocześnie liczyć na to, że stosunki będą dobre – podkreślił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

 

Rzeczniczka prasowa PiS Beata Mazurek potwierdziła w niedzielę, że kanclerz Niemiec Angela Merkel przyjeżdża do Polski na zaproszenie premier Beaty Szydło. Nie jest jeszcze znana dokładna data wizyty. "Gazeta Wyborcza" napisała w sobotę, że szefowa rządu Niemiec chce się przy okazji wizyty w Polsce spotkać m.in. z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

 

"Z kanclerz Niemiec Angelą Merkel będę rozmawiał o stosunkach polsko-niemieckich oraz o przyszłości Unii Europejskiej, te sprawy ze sobą się mocno łączą. Kiedyś już na ten temat przez wiele godzin rozmawialiśmy. Zdania są rozbieżne. W późniejszych rozmowach, już bez mojego udziału i bez udziału kanclerz, prowadzone dyskretnie, jednak przyniosły jakieś rezultaty” – powiedział Jarosław Kaczyński w wywiadzie w Radiu Szczecin, który został wyemitowany w poniedziałek rano.

 

„Będę musiał powiedzieć kanclerz, że Niemcy powinni się zdecydować co do charakteru stosunków z Polską, bo nie można naraz Polski atakować, od czci i wiary odsądzać, i jednocześnie liczyć na to, że te stosunki będą dobre” – dodał prezes PiS. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Czy Jarosław Kaczyński będzie premierem? Raczej wątpliwe, bo nie chce tego pewne grono osób

Redakcja malydziennik

Jak oni nienawidzą życia. Konserwatywny rząd będzie dopłacał kobietom, by mogły zabić swoje dzieci

Ofiary dżihadysty z Berlina to ofiary polityki Angeli Merkel!!! Ona ma ich krew na rękach!!!

Redakcja malydziennik
Ładuję....