ARCHIWUM

Kaczyński nie chce wojny z dziennikarzami. Czy wspólnie uzgodnią zasady ich pracy w Sejmie?

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zwrócił się do marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego o zorganizowanie w niedzielę spotkania z przedstawicielami dziennikarzy, by uzgodnić zasady współpracy w parlamencie – poinformowały źródła PAP.

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że Jarosław Kaczyński "nie był zadowolony" ze szczegółów projektu rozwiązań, które miały określać nowe zasady pracy dziennikarzy w parlamencie.

Spotkanie z dziennikarzami ma się odbyć w niedzielę. Media dostaną na nie zaproszenie. "To spotkanie pozwoli spokojnie spojrzeć na problem i znaleźć rozwiązanie, jak należy ułożyć współpracę dziennikarzy i parlamentarzystów w duchu wzajemnego szacunku i profesjonalizmu" – mówi nieoficjalnie członek rządu.

 

Rozmówca PAP dodaje, że dziennikarze muszą mieć w Sejmie warunki do wykonywania swojej pracy i zadań. "Dla naszego rządu wolność mediów ma szczególne znaczenie. Nigdy nie dopuścimy do sytuacji, by do niezależnej redakcji wkraczały służby specjalne, jak się kiedyś wydarzyło pod rządami PO" – mówi rozmówca PAP. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Theresa May, premier Wielkiej Brytanii, w szczerym wywiadzie mówi o swojej wierze. "Wiara prowadzi mnie we wszystkim, co robię"

Redakcja malydziennik

"Zależy nam, aby wyjaśnić tę sprawę i ją zamknąć" – zakończyło się przesłuchanie Premier Beaty Szydło

Redakcja malydziennik

My, zdrajcy Jezusa. Wstrząsające słowa Franciszka!

Redakcja malydziennik
Ładuję....