POLITYKA

Kaczyński: "Jestem pełen uznania dla pani premier", o Saryusz-Wolskim: "jesteśmy do niego ciepło nastawieni"

Prezes Prawa i Sprawiedliwości wypowiedział się dla Salonu24. Czyżby otwierało to furtkę dla Jacka Saryusza-Wolskiego, aby mógł dołączyć do polskiego rządu?

Pytany o miejsce dla Jacka Saryusz-Wolskiego mówił: "To jest pytanie do pana Saryusz-Wolskiego. My jesteśmy do niego ciepło nastawieni. Żeby było jasne – nie było żadnych naszych zobowiązań wobec niego. Jego działanie było pro bono. Natomiast jeśli będzie chciał z nami współpracować, będziemy usatysfakcjonowani. Dziś jednak  jest on wolnym elektronem."

 

Dodał także, że jest otwarty na współpracę z nim, "ale żadnych decyzji w tej sprawie nie ma. Proszę pamiętać, że to jest polityk o innej wrażliwości niż PiS. Na pewno bardzo poważny, ale inny niż my. Ma inny sposób działania. Sądzę, że są nasi politycy, którzy gdyby otrzymali taką propozycję jak Saryusz-Wolski byliby niezwykle aktywni medialnie i sami prowadziliby bardzo energiczny lobbing. No ale cóż pan Saryusz-Wolski to człowiek zupełnie innego typu. I my to szanujemy. Jego ogromne kompetencje i przywiązanie do idei jedności Europy ale także szczery patriotyzm mogą się Europie i Polsce przydać."

 

"Jestem pełen uznania dla pani premier. Wiem, co to oznacza nacisk całej Rady Europejskiej. A pani premier była w tych dniach w ciężkim stanie po wypadku samochodowym. Jestem z niej dumny i bardzo jej wdzięczny za postawę podczas tych rozmów." – dodał Jarosław Kaczyński na temat obecnego rządu. – "Generalnie bardzo wysoko oceniam działalność wicepremiera Morawieckiego. W ministerstwie rozwoju pracuje też Jerzy Kwieciński, którego praca w pozyskiwaniu funduszy unijnych przynosi znakomite efekty, jak niegdyś praca Grażyny Gęsickiej. Dobrze oceniam panią minister Zalewską – reforma edukacji idzie dobrze. Bardzo dobrze oceniam ministra Macierewicza, choć zaszkodziły mu incydenty rozdmuchane przez media z jego młodym współpracownikiem Bartłomiejem Misiewiczem. Świetnie radzi sobie Mariusz Błaszczak. Ciężko i efektywnie pracuje nad zmianami w wymiarze sprawiedliwości Zbigniew Ziobro."

 

Wypowiedział się także na temat koalicjantów. Pytany o Jarosława Gowina zaznaczył: "Mamy w wielu sprawach różne poglądy, na przykład dotyczące reformy szkolnictwa wyższego. Ale współpracuje nam się dobrze. Niedawno przez siedem godzin, do trzeciej rano rozmawialiśmy z posłami, senatorami i ministrami z partii Jarosława Gowina i nim samym oczywiście. Było to bardzo ciekawe spotkanie, padało tam wiele ciekawych pomysłów.  Zdajemy sobie sprawę z różnic, ale tworzymy szeroki obóz. Nasze osobiste stosunki są bardzo dobre, jesteśmy w stanie rozmawiać, nie ma żadnej wrogości, wręcz przeciwnie. Naszej koalicji nic nie zagraża."

 

Rozmowę przeprowadzili Bogna i Igor Janke dla Salon24.

Źródło: Salon24

Komentarze

Zobacz także

Sprawa Igora Stachowiaka nabiera tempa! Wyciekła opinia biegłych na temat jego śmierci. Interwencja policjantów…

Redakcja malydziennik

Propaganda homoseksualna wygrała. Jeszcze nigdy nie było tak wielu zwolenników "małżeństw" jednopłciowych

Redakcja malydziennik

Kolejne MOCNE zapewnienie o sojuszu z USA. Delegacja Kongresu Stanów Zjednoczonych przyjechała do Polski

Redakcja malydziennik
Ładuję....