ARCHIWUM

Kaczyński: "Jestem pełen uznania dla pani premier", o Saryusz-Wolskim: "jesteśmy do niego ciepło nastawieni"

Prezes Prawa i Sprawiedliwości wypowiedział się dla Salonu24. Czyżby otwierało to furtkę dla Jacka Saryusza-Wolskiego, aby mógł dołączyć do polskiego rządu?

Pytany o miejsce dla Jacka Saryusz-Wolskiego mówił: "To jest pytanie do pana Saryusz-Wolskiego. My jesteśmy do niego ciepło nastawieni. Żeby było jasne – nie było żadnych naszych zobowiązań wobec niego. Jego działanie było pro bono. Natomiast jeśli będzie chciał z nami współpracować, będziemy usatysfakcjonowani. Dziś jednak  jest on wolnym elektronem."

 

Dodał także, że jest otwarty na współpracę z nim, "ale żadnych decyzji w tej sprawie nie ma. Proszę pamiętać, że to jest polityk o innej wrażliwości niż PiS. Na pewno bardzo poważny, ale inny niż my. Ma inny sposób działania. Sądzę, że są nasi politycy, którzy gdyby otrzymali taką propozycję jak Saryusz-Wolski byliby niezwykle aktywni medialnie i sami prowadziliby bardzo energiczny lobbing. No ale cóż pan Saryusz-Wolski to człowiek zupełnie innego typu. I my to szanujemy. Jego ogromne kompetencje i przywiązanie do idei jedności Europy ale także szczery patriotyzm mogą się Europie i Polsce przydać."

 

"Jestem pełen uznania dla pani premier. Wiem, co to oznacza nacisk całej Rady Europejskiej. A pani premier była w tych dniach w ciężkim stanie po wypadku samochodowym. Jestem z niej dumny i bardzo jej wdzięczny za postawę podczas tych rozmów." – dodał Jarosław Kaczyński na temat obecnego rządu. – "Generalnie bardzo wysoko oceniam działalność wicepremiera Morawieckiego. W ministerstwie rozwoju pracuje też Jerzy Kwieciński, którego praca w pozyskiwaniu funduszy unijnych przynosi znakomite efekty, jak niegdyś praca Grażyny Gęsickiej. Dobrze oceniam panią minister Zalewską – reforma edukacji idzie dobrze. Bardzo dobrze oceniam ministra Macierewicza, choć zaszkodziły mu incydenty rozdmuchane przez media z jego młodym współpracownikiem Bartłomiejem Misiewiczem. Świetnie radzi sobie Mariusz Błaszczak. Ciężko i efektywnie pracuje nad zmianami w wymiarze sprawiedliwości Zbigniew Ziobro."

 

Wypowiedział się także na temat koalicjantów. Pytany o Jarosława Gowina zaznaczył: "Mamy w wielu sprawach różne poglądy, na przykład dotyczące reformy szkolnictwa wyższego. Ale współpracuje nam się dobrze. Niedawno przez siedem godzin, do trzeciej rano rozmawialiśmy z posłami, senatorami i ministrami z partii Jarosława Gowina i nim samym oczywiście. Było to bardzo ciekawe spotkanie, padało tam wiele ciekawych pomysłów.  Zdajemy sobie sprawę z różnic, ale tworzymy szeroki obóz. Nasze osobiste stosunki są bardzo dobre, jesteśmy w stanie rozmawiać, nie ma żadnej wrogości, wręcz przeciwnie. Naszej koalicji nic nie zagraża."

 

Rozmowę przeprowadzili Bogna i Igor Janke dla Salon24.

Źródło: Salon24

Komentarze

Zobacz także

ZOBACZ inspirujący filmik ze słowami Franciszka <POLSKIE NAPISY>

Redakcja malydziennik

Ciemne chmury zbierają się nad Polską… Grozi nam…

Redakcja malydziennik

Kuzyn Kaczyńskiego przyznał sobie łącznie 70 tys. zł w nagrodach. Dla podwładnych też jest hojny…

Redakcja malydziennik
Ładuję....