CYWILIZACJA

Kaczyński autorytarny populista. Prawa człowieka zagrożone w Polsce?

Kaczyński

Human Rights Watch, jedna z najstarszych organizacji pozarządowych zajmujących się ochroną praw człowieka opracowała liczący ponad 600 stron raport na temat stanu praw człowieka na świecie. Opisuje też sytuację Polski i rolę Jarosława Kaczyńskiego.

Według autorów raportu poważnym zagrożeniem dla praw człowieka na świcie jest dojście do władzy w kilku krajach autorytarnych populistów. Jednym z tych krajów jest Polska.

Raport mówi o nowym typie polityka populisty: „Ten typ polityka propaguje rasizm, ksenofobię, mizoginię czy natywizm [przekonanie, że prawa autochtonicznej ludności są wyższe od praw imigrantów]. Opiera się na stereotypach i wskazuje kozła ofiarnego: uchodźców, imigrantów i mniejszości. Ofiarą często pada także prawda”.

Raport dość szczegółowo opisuję historię odchodzenia w Polsce od systemu demokratycznego do autorytarnego. Wspomniane są m.in. osłabianie niezależności Trybunału Konstytucyjnego, unieważnienie wyboru sędziów Trybunału Konstytucyjnego czy odmówienie publikacji wyroków najważniejszego sądu w kraju, gdy ten orzekł, że zmiany wprowadzone przez PiS były niekonstytucyjne.

Źródło: Dziennik.pl

Fot. Gazeta.pl

ZOBACZ TEŻ: https://malydziennik.pl/bojkot-tvp-za-mowe-nienawisci-i-szerzenie-podzialow/

 

Komentarze

Zobacz także

Ach, co to był za ślub… Pan młody zdążył w ostatniej chwili… Nie, nie spóźnił się. Umiera

Aż 40% uchodźców jest zarażonych ŚMIERTELNYM wirusem!

Redakcja malydziennik

Krwawe żniwo BURZ I NAWAŁNIC w Polsce. Są ofiary śmiertelne!

Redakcja malydziennik
Ładuję....