ARCHIWUM

Już zmiana frontu! Le Pen porzuci postulat wyjścia Francji z UE i eurolandu!

Przywódczyni skrajnie prawicowej partii Front Narodowy (FN) Marine Le Pen zamierza zrezygnować ze sztandarowych postulatów swego ugrupowania: wyjścia Francji z Unii Europejskiej i powrotu do franka – powiedział główny strateg FN do spraw gospodarczych.

"Nie będzie Frexitu (wystąpienia Francji z UE – PAP). Wzięliśmy do serca to, co powiedzieli nam Francuzi" – powiedział Bernard Monot, cytowany w niedzielę wieczorem na stronie internetowej brytyjskiego dziennika "The Telegraph".

 

"Nadal uważam, że euro jest pod względem technicznym nie do utrzymania, ale nie ma sensu, byśmy się upierali (przy odejściu Francji od wspólnej waluty – PAP). Odtąd będziemy dążyć do renegocjacji traktatów unijnych w celu odzyskania większej kontroli nad naszym budżetem i regulacjami w sektorze bankowym" – zaznaczył.

 

Wyprowadzenie Francji ze strefy euro i Unii Europejskiej były jednymi z kluczowych postulatów wysuwanych przez Le Pen podczas kampanii przed wyborami prezydenckimi w 2012 i 2017 roku, w których startowała. Sondaże pokazują tymczasem, że większość Francuzów popiera zachowanie euro.

 

W piątek szefowa FN zapowiedziała, że po czerwcowych wyborach parlamentarnych jej partia rozpocznie debatę o stanowisku w sprawie euro. Pierwsza tura tych wyborów odbędzie się 11 czerwca, a druga tydzień później.

 

Emmanuel Macron, który pokonał Le Pen w tegorocznych wyborach prezydenckich, deklaruje chęć ożywienia współpracy Francji i Niemiec, która ma przełożyć się na odnowę całej UE. W kampanii wyborczej centrowy polityk ostrzegał, że euro może przestać istnieć po kilku latach, jeśli Paryż i Berlin nie wzmocnią unii walutowej. (PAP)

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Ojciec Święty jasno wskazał, co rozwala Kościół: „Prawdziwe nauczanie jednoczy, również sobory jednoczą, tymczasem dzielą ją….”

Redakcja malydziennik

Aby Bóg objawił się w naszym życiu!

Redakcja malydziennik

Apokalipsa dzieje się na naszych oczach! Czy tak zaczyna się ostateczne starcie końca świata?

Redakcja malydziennik
Ładuję....