POLITYKA

JUŻ za niedługo prezentacja Fiata 126p dla aktora Toma Hanksa! ZOBACZ!

9 lipca bielszczanie zobaczą Fiata 126p, którego w prezencie otrzyma popularny aktor Tom Hanks. Dzień wybrano nieprzypadkowo. Monika Jaskólska, pomysłodawczyni akcji „Bielsko-Biała dla Toma Hanksa”, przypomniała, że aktor będzie wtedy świętował 61. urodziny.

„Będziemy hucznie obchodzili urodziny aktora. Spodziewajcie się ogromu niespodzianek, a w roli głównej Fiata 126p dla Toma Hanksa” – powiedziała Jaskólska.

 

Jak dodała samochód w wakacje poleci do Stanów Zjednoczonych i tam Hanks go otrzyma. Bielszczanka ma nadzieję, że tak, jak zadeklarował to gwiazdor, wspólnie z nim przekręci wówczas kluczyk w stacyjce.

 

Jaskólską na pomysł sprezentowania gwiazdorowi Fiata 126p naprowadził sam aktor. Jesienią ub.r. opublikował w internecie zdjęcie, na którym otwiera drzwi do sfatygowanego auta. "I’m so excited about my new car!! (Jestem taki podekscytowany moim nowym autem)" – podpisał je.

 

Bielszczanka wpadła na pomysł, by zebrać pieniądze i kupić Fiata dla aktora. Ideą podzieliła się na Facebooku. Zaproponowała, by pieniądze, które zostaną po zakupie, zasiliły konto bielskiego szpitala pediatrycznego. Odzew bielszczan był entuzjastyczny. Akcja ruszyła pod koniec roku i odbiła się szerokim echem w mediach na całym świecie. Pojawili się sponsorzy, którzy sfinansowali zakup auta i jego remont.

 

O akcji dowiedział się Hanks i był nią zachwycony. W mailu do Jaskólskiej przyznał, że nieco żartował z samochodu, ale dodał, iż bardzo mu się on podoba. Napisał też, że gdzieś w tyle głowy pojawiło się u niego marzenie, by mieć takie auto. Nie przypuszczał jednak, że ktoś zorganizuje akcję. Zaprosił bielszczankę wraz z dziećmi do Stanów Zjednoczonych i zadeklarował pomoc dla bielskiego szpitala.

 

43-letnie auto dla Hanksa zostało kupione w Suwałkach. Zimą trafiło do Bielska-Białej, gdzie wpierw zajęli się nim mechanicy, którzy przeprowadzili gruntowny remont. Później trafił w ręce specjalistów. Pracowali nad jego wnętrzem, aby było nie tylko godne gwiazdora, ale także, by znalazły się w nim elementy nawiązujące do Bielska-Białej. Efekt tych prac zostanie zaprezentowany 9 lipca.

 

Fiat 126p kilkadziesiąt lat temu zmotoryzował Polskę i do dziś uchodzi za kultowy, choć na polskich drogach jest już rzadkością.

 

Hanks jest drugim po Spencerze Tracy aktorem, któremu udało się zdobyć statuetkę Oscara dwa razy z rzędu za rolę w filmach "Filadelfia" i "Forrest Gump". Popularność przyniosły mu też role w obrazach "Szeregowiec Ryan", "Cast Away: Poza światem", "Masz wiadomość", "Kod da Vinci", czy "Bezsenność w Seatle". (PAP)

 

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

"Caryca seksu". To stanowisko rządowe. Nie zgadniecie, czym się będzie zajmować!

Redakcja malydziennik

Po Nowym Roku fala podwyżek. Zobacz co zdrożeje

Redakcja malydziennik

Heretycy czy bracia? Jak katolik ma celebrować 500 -lecie Reformacji?

Redakcja malydziennik
Ładuję....