POLITYKA

JUŻ WSZYSTKO JASNE! To tam odbędzie się „Koncert Polskiej Piosenki”!

„Koncert Polskiej Piosenki” zorganizuje wspólnie z Telewizją Polską samorząd Kielc – poinformował w piątek PAP wiceprezydent miasta Andrzej Sygut. Impreza ma się odbyć 10 czerwca w amfiteatrze na Kadzielni.

Sygut podkreślił, że nie będzie to „festiwal, a koncert”. „Kielce nie zamierzają konkurować z Opolem” – dodał.

 

Organizacja przedsięwzięcia jest skutkiem wypowiedzenia w poniedziałek przez władze Opola umowy TVP o współorganizacji 54. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Impreza miała się rozpocząć 9 czerwca. Jako powód wypowiedzenia umowy prezydent Opola podał serię rezygnacji artystów z udziału w imprezie, co zdaniem władz miasta skutkowało brakiem możliwości wywiązania się TVP z umowy, jaką spółka zawarła z Opolem – posiadaczem znaku towarowego KFPP Opole.

 

W odpowiedzi na decyzję miasta władze TVP zapowiedziały organizację festiwalu w innym miejscu. Wśród najbardziej prawdopodobnych lokalizacji wymieniane były Kielce. Miasto Opole i TVP zapowiadają, że będą dochodzić nawzajem wielomilionowych odszkodowań.

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Papież – emeryt Benedykt ostrzega współczesny świat. Zobacz co napisał w tekście, który nie został jeszcze opublikowany!

Redakcja malydziennik

Oto dlaczego, Trump i Polska stały się herosami teraźniejszości!

Narodziny "świętej matki rewolucji" zamiast Wigilii

Redakcja malydziennik
Ładuję....