POLITYKA

Już wiemy co czeka kierowcę, który spowodował wypadek Premier Szydło! ZOBACZ

Kierowca seicento ma status podejrzanego ws. piątkowego wypadku z udziałem premier Beaty Szydło – poinformował rzecznik krakowskiej prokuratury regionalnej Włodzimierz Krzywicki. Dodał, że mężczyzna przyznał się do winy, we wtorek zostanie ponownie przesłuchany.

"Formalnie kierujący pojazdem seicento jest już podejrzany, dlatego że jego przesłuchania do którego doszło kilka godzin po wypadku, które prowadzone było na polecenie prokuratora okręgowego w Krakowie; rozpoczęło się od poinformowania przez funkcjonariusza policji o treści zarzutu. Istotą tego zarzutu jest nieumyślne spowodowanie wypadku drogowego, z powodu nieustąpienia pierwszeństwa pojazdu pojazdom uprzywilejowanym" – wyjaśnił.

 

Dodał, że 21-latek do tego zarzutu się przyznał. Prokurator dodał, że z protokołu przesłuchań wynika, że treść zarzutu zrozumiał.

 

Do wypadku, w którym poszkodowana została premier, doszło w piątek ok. godz. 18.30 w Oświęcimiu. Rządowa kolumna trzech samochodów – w której pojazd premier Beaty Szydło jechał w środku – wyprzedzała fiata seicento. 21-letni kierowca przepuścił pierwszy samochód, a następnie zaczął skręcać w lewo i zderzył się z autem, w którym była szefowa rządu. Oprócz niej poszkodowani zostali dwaj funkcjonariusze BOR, w tym kierowca. Premier jest pod opieką lekarzy z Wojskowego Instytutu Medycznego.(PAP)

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

WRESZCIE! JEST nowy test krwi, który wykrywa raka i …

Łódzka radna prowokuje antymuzułmańskie reakcje: "I co mi zrobicie? Oplujecie czy dacie w zęby?" Właśnie zaczęła chodzić w hidżabie

Redakcja malydziennik

Polak Węgier dwa bratanki! Dowiedz się, jak STAWIA SIĘ Orban – Unia chce tym razem dobrać się do jego kraju

Redakcja malydziennik
Ładuję....