POLITYKA

Już wiadomo, dlaczego Trump wyrzucił szefa FBI: "To był szalony, prawdziwy…"

Donald Trump powiedział rosyjskim dyplomatom na spotkaniu w Gabinecie Owalnym w tym miesiącu, że zdymisjonowanie szefa FBI Jamesa Comeya uwolniło go od „wielkiej presji” – pisze w piątek „New York Times”, powołując się na dokument podsumowujący to spotkanie

„Właśnie zwolniłem szefa FBI. Był szalony, prawdziwy wariat” – miał powiedzieć Trump. „NYT” informuje, że ów dokument, którego podstawą są notatki sporządzone w Gabinecie Owalnym, odczytała mu „amerykańska osobistość oficjalna”. „Stałem w obliczu wielkiej presji z powodu Rosji. Została (ze mnie) zdjęta” – dodał prezydent i podkreślił, że on sam nie jest przedmiotem śledztwa.

 

„NYT” pisze, że ta rozmowa, która odbyła się 10 maja – dzień po zwolnieniu Comeya – umacnia przekonanie, że Trump pozbył się go przede wszystkim z powodu śledztwa FBI w sprawie domniemanych kontaktów jego sztabu wyborczego z Rosjanami.

 

Dzień po zwolnieniu Comeya Trump przyjął w Gabinecie Owalnym rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa i ambasadora Rosji w USA Siergieja Kislaka. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Co homoseksualiści będą robić w Poznaniu? WSZYSTKO za pozwoleniem prezydenta Jaśkowiaka

Redakcja malydziennik

ZMARŁ jeden z najbardziej charyzmatycznych dziennikarzy w Polsce – Paweł Zarzeczny!

Straż Marszałkowska poinformowała posłów, że przebywają na sali sejmowej nielegalnie. Czy ich wyrzucą?

Redakcja malydziennik
Ładuję....