ARCHIWUM

Już jutro jest Światowy Dzień Młodzieży, ale wcale nie musisz daleko jechać. To spotkanie odbywa się w…

To już XXXII ŚDM, papież jako temat przewodni wybrał słowa „wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny”. Franciszek przygotował także przesłanie w formie nagrania. Nie trzeba jednak jechać na ŚDM do Panamy, czy nawet Krakowa, żeby w nim uczestniczyć.

Jest to spotkanie na poziomie diecezji – każda z nich przygotowuje wydarzenia na poziomie lokalnym. W tym roku hasło spotkania pochodzi z Ewangelii św. Łukasza – „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny”. Refleksja trzech najbliższych Światowych Dni Młodzieży będzie koncentrować się wokół tajemnica Maryi. W 2017 i 2018 r. spotkania odbywać się będą na poziomie diecezjalnym, zaś w 2019 r. młodzież z całego świata spotka się z Ojcem Świętym w Panamie. Hasła kolejnych Światowych Dni Młodzieży to: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1, 30 jako odniesienie do teraźniejszości) – 2018 r. i „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” (Łk 1,38 jako odniesienie do przyszłości) – Panama 2019 r.

 

"Ojciec Święty w tegorocznym orędziu na obchodzone w Niedzielę Palmową święto młodych wskazuje na Matkę Bożą, która nie należała „młodzieży kanapowej”" – mówi rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik.  Podkreśla, że Maryja poszła do krewnej Elżbiety 150 km po to, aby jej pomóc. W orędziu do młodych Papież zwraca uwagę na to, że Matka Boża znała bardzo dobrze Słowo Boże. Zachęca do otwierania codziennie Biblii i do wieczornego podziękowania za każdy dzień. "Ojciec Święty Franciszek pisze, że perła rodzi się z rany ostrygi, to znaczy, że Jezus może uzdrowić nasze serca, przekształcając nasze rany w perły" – zauważa Rzecznik Episkopatu. Wskazuje na papieską zachętę, aby nie pielęgnować pamięci paraliżującej, ale brać sprawy w swoje ręce i decydować o przyszłości.

 

Koncerty, sztuki teatralne, warsztaty muzyczne oraz konkursy z palmami to tylko niektóre z punktów programów przygotowywanych z okazji święta młodych w diecezjach. Światowy Dzień Młodzieży na skalę diecezji ma miejsce w Niedzielę Palmową, ale w wielu miastach obchody trwają dłużej. Jak co roku, wydarzenie gromadzi w całej Polsce tysiące młodych ludzi.

Źródło: BPKEP

Komentarze

Zobacz także

Cejrowski prostuje swoje słowa wypowiedziane dla niemieckiej TV. Manipulacja?

Redakcja malydziennik

Prezydentom miast powodzi się całkiem nieźle. Ich majątki idą w miliony. ZOBACZ kto jest najbogatszy

Redakcja malydziennik

W Rosji komuniści wiecznie żywi. Duża manifestacja tęsknoty za Leninem

Redakcja malydziennik
Ładuję....