POLITYKA

Juncker jak dziecko: chce karać Polskę i nie chce karać!

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker oświadczył w poniedziałek w wywiadzie dla gazety "Bild", że jest przeciwny sankcjom finansowym przeciwko Polsce i Węgrom dopóki dialog z tymi krajami nie został zakończony.

Uważam, że byłoby błędem nakładanie na Polskę i Węgry sankcji finansowych, dopóki ścieżka dialogu nie została zamknięta – powiedział Jean-Claude Juncker "Bildowi". Jak zaznaczył, leży mu na sercu to, by podziały między Wschodem, Zachodem i Środkiem Europy nie uległy dalszemu pogłębieniu. Przypomniał, że w swoim niedawnym przemówieniu o sytuacji UE "wyraźnie zaznaczył", że szacunek dla norm prawnych musi być stałą europejską cnotą. Rozmawiamy o tym po sportowemu, zarówno z Polską, jak i z Węgrami. Jak na razie, bez widocznych postępów" – zauważył.

 

Pytany o kryzys uchodźczy, Juncker powiedział, że historia przyzna rację Angeli Merkel. Jak dodał, niemiecka kanclerz nie podjęła decyzji (o otwarciu granicy) w wieży z kości słoniowej. Konsultowała to z wieloma (osobami), które teraz się chowają – zaznaczył. Co by się stało, gdyby pozwolono uchodźcom na dalsze koczowanie w brudzie na dworcu w Budapeszcie? – zapytał Juncker. Niemcy postąpiły słusznie; humanitarna postawa przynosi Niemcom zaszczyt – podkreślił szef KE.

Źródło: Twitter

Komentarze

Zobacz także

"Lech Wałęsa – TW Bolek" w uchwale senatu. Były prezydent jest rozwścieczony!

Redakcja malydziennik

Świadkowie potwierdzają: Kolumna z premier jechała z sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi

Redakcja malydziennik

Tego nie pokaże mainstream! Ten prezydent nie boi się ludzi, zobacz niesamowity FILM

Ładuję....