POLITYKA

Juncker do May: razem będziemy bronić wartości przed … No właśnie, przed czym?

Razem będziemy nadal bronić wartości, które czynią nas pokojowymi, demokratycznymi, otwartymi i tolerancyjnymi społeczeństwami – napisał w niedzielę w liście do brytyjskiej premier Theresy May szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.

Złożył też kondolencje rodzinom ofiar ataku w Londynie. "Obserwowałem z przerażeniem nocne wydarzenia w Londynie. Tchórzliwi ludzie, którzy stoją za tymi atakami, nie podważą naszego oporu, naszego współczucia, naszych demokracji" – napisał.

 

Jak dodał, Unia Europejska, jej państwa członkowskie i ich sojusznicy na całym świecie łączą się w solidarności z mieszkańcami Londynu. "Razem będziemy nadal bronić wartości, które czynią nas pokojowymi, demokratycznymi, otwartymi i tolerancyjnymi społeczeństwami. Łączę się myślami z ofiarami ataku i ich rodzinami" – oświadczył szef KE.

 

Wcześniej kondolencje złożył także szef Rady Europejskiej Donald Tusk. "Moje serce i myśli są w Londynie po kolejnym tchórzliwym ataku. Europa stoi przy Wielkiej Brytanii w walce z terroryzmem" – napisał na Twitterze.

 

"Czujemy smutek i wyrażamy solidarność z ofiarami i rodzinami ofiar haniebnego ataku na London Bridge. Te ataki muszą być zatrzymane. Zjednoczeni przeciwko terroryzmowi" – to z kolei słowa szefa Parlamentu Europejskiego Antonio Tajaniego, które opublikował na Twitterze.

 

W sobotę wieczorem zamachowcy najpierw wjechali samochodem w ludzi przebywających na moście London Bridge w centrum miasta, a następnie wysiedli z pojazdu i zaatakowali przechodniów nożami w pobliżu targu Borough Market. Zginęło co najmniej siedem osób, a 48 zostało rannych. Część z nich odniosła poważne obrażenia, które mogą zagrażać ich życiu.

 

Z Brukseli Łukasz Osiński (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Zdrajcy będą mieli odcięte głowy… Mocne zapowiedzi

Szach mat lewacy: Polska ma moc! Właśnie awansowała w ogólnoświatowym indeksie

Premier Szydło MIAŻDŻY kodziarzy i innych sceptyków zmian w edukacji: "kto chce to odwracać, będzie powodował…

Redakcja malydziennik
Ładuję....