ARCHIWUM

Jezus zabrał mu żonę, on… SAM ZOBACZ!

Christian movies szturmem zdobywa serca polskich katolików. I nie ma co ukrywać, że z filmu na film otrzymujemy coraz lepsze propozycje. Tak jest z wchodzącą do kin w piątek „Sprawą Jezusa”.

Historia opowiadana przez film jest prosta. W solidnej, od lat ateistycznej rodzinie, pojawia się zgrzyt. Żona, pod wpływem cudem unikniętej tragedii, nawraca się. Jej mąż dostaje szału. Jezus odebrał mu żonę, zburzył ateistyczny spokój, coś trzeba zrobić.

 

A jako, że jest dziennikarzem postanawia udowodnić, że Jezus nie umarł i nie zmartwychwstał, że to bujda na resorach wymyślona przez chrześcijańskich spiskowców. Jest przekonany, że udowodnienie tego to w istocie żaden problem. Jest przecież dziennikarzem śledczym. Zabiera się więc do roboty. I… okazuje się, że nie jest to wcale tak proste, jak mu się wydawało. Kolejne rozmowy, wywiady i jest coraz gorzej.

 

W tle tej historii, mocno pokazanej i wcale nie przegadanej (co nie jest proste, biorąc pod uwagę temat i specyfikę takich filmów) oglądamy narastający konflikt w domu dziennikarza, jego ostre starcia z ojcem i wreszcie historie dziennikarskiego śledztwa na inny temat. Koniec nie zaskakuje, jeśli się wie, że film jest na faktach, a mimo to do końca trzyma w napięciu. 

 

Można się oczywiście czepiać, że to film ku pokrzepieniu serc (niewątpliwie), i że w życiu nie zawsze jest tak prosta (też prawda), ale zamiast tego warto zobaczyć „Sprawę Jezus”. Nie tylko dla świetnej obsady i trzymającej w napięciu fabuły, ale także po to, by umocnić swoją wiarę. Ten film może to zrobić. Jednym słowem warto.

 

Tomasz P. Terlikowski

 

„Sprawa Chrystusa”, też: Jon Gunn, dystr: Rafael

Źródło: MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Pogodowy armagedon. Grozi nam…

Redakcja malydziennik

Bliski współpracownik Franciszka brutalnie atakuje czterech kardynałów, autorów „Dubia”: To emeryci, prezentujący nowy faryzeizm!

Redakcja malydziennik

Współautor "Last Christmas" nie żyje. Śmierć "niewyjaśniona, ale nie podejrzana"

Redakcja malydziennik
Ładuję....