RELIGIA

Jezus ma dwa oblicza. Jedno jest "przemienione, a drugie stało się grzechem i przekleństwem" – to powiedział… Franciszek

W jednej z rzymskich parafii Franciszek spotkał się z wiernymi. To jedna z pierwszych aktywności po rekolekcjach, w których uczestniczył Ojciec Święty i część Kurii. Papież głosił, żeby kontemplować oblicze Jezusa – "to przemienione i to, które stało się grzechem, przekleństwem."

„I to jest nasza droga w kierunku Świąt Wielkanocnych, Zmartwychwstania: z przekonaniem o Przemienieniu iść naprzód, widząc to jaśniejące, piękne oblicze, które takie samo będzie po zmartwychwstaniu i takie samo zobaczymy w niebie. Ale także widząc to drugie oblicze, które dla nas stało się grzechem, tak wiele za nas zapłaciło. Jezus stał się grzechem, stał się przekleństwem dla nas: błogosławiony Syn, w męce stał się przekleństwem, ponieważ wziął na siebie nasze grzechy. Pomyślmy o tym. Ileż miłości! Ileż miłości! I pomyślmy także o pięknie oblicza przemienionego Jezusa, które zobaczymy w niebie. A ta kontemplacja Jezusowego oblicza – tego przemienionego i tego, które stało się grzechem, przekleństwem – niech nas umocni na drodze życia, na drodze życia chrześcijańskiego. Niech nas zachęci, byśmy prosili o przebaczenie naszych grzechów i mniej grzeszyli…” – powiedział Ojciec Święty.

 

Słowa te wygłosił w parafii św. Magdaleny z Kanossy, w której gościł wczoraj. Odprawił także wieczorną Mszę Świętą.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Rewolucja w Kościele! Kard. Wuerl: Franciszek zmienił posługę papieską i „kompletnie na nowo ukierunkowuje posługę biskupa”

W Wielki Czwartek powstała niezwykła więź między Bogiem a człowiekiem

Redakcja malydziennik

FACET wygląda STRASZNIE? To dlatego, że…

M. A.
Ładuję....