CYWILIZACJA

„Jeżeli wynik amniopunkcji potwierdzi jego przypuszczenia – można dokonać aborcji” – Anna Jaki szczerze o synu z Zespołem Downa

Anna Jaki, żona Patryka Jakiego, przewodniczącego sejmowej komisji ds. reprywatyzacji, szczerze opowiedziała o wychowywaniu niepełnosprawnego dziecka. Kobieta przyznała, że przepłakali dwa dni na wiadomość o chorobie, a potem zawierzyli wszystko Opatrzności.

Żona Patryka Jakiego była gościem „Wieży Bab”, programu prowadzonego przez Dorotę Łosiewicz w telewizji wPolsce.pl razem z Aleksandrą jakubowską. Obie zamiast mówić o polityce opowiadały o życiu rodziców z dziećmi wymagającymi szczególnej opieki.

 

Radek to syn Anny i Patryka Jakich. Ma 3 latka i Zespół Downa. W rozmowie przyznała, że wiadomość o trisomii dwadzieścia jeden zdiagnozowanej u dziecka mocno ich dotknęła. „Mowa o tym wstrząsnęła mną i moim mężem doszczętnie” – powiedziała Anna Jaki.

 

Rodzice dowiedzieli się o niepełnosprawności dziecka w 13. Tygodniu ciąży. „Zaproponował na amniopunkcję i dodał, że jeżeli wynik amniopunkcji potwierdzi jego przypuszczenia – można dokonać aborcji” – powiedziała Anna Jaki i dodała: „nie zdecydowaliśmy się ani na amniopunkcję, ani na aborcję”.

 

Patryk Jaki prezentował zdjęcie z synem na Twitterze w czasie, gdy lewica prowadziła kampanię promującą tzw. liberalizację ustawy antyaborcyjnej. Przypominał wtedy i opowiadał na własnym doświadczeniu, że dziecko z Zespołem Downa ma prawo do życia jak każde inne. 

 

Źródło: YouTube/ wprost.pl

Komentarze

Zobacz także

Lekarze strzelali z broni do ludzkich zwłok! Chcieli w ten sposób sprawdzić, czy…

Adam Gaafar

Muzułmanie zamordowali kolejnych 20 osób. To nie było zwykłe zabójstwo. Pakistańczycy dokonali…

Redakcja malydziennik

Jako dziecko była wytykana palcami. Wydała majątek na operacje, aby wyglądać TAK!

Adam Gaafar
Ładuję....