CYWILIZACJA

„Jeżeli wynik amniopunkcji potwierdzi jego przypuszczenia – można dokonać aborcji” – Anna Jaki szczerze o synu z Zespołem Downa

Anna Jaki, żona Patryka Jakiego, przewodniczącego sejmowej komisji ds. reprywatyzacji, szczerze opowiedziała o wychowywaniu niepełnosprawnego dziecka. Kobieta przyznała, że przepłakali dwa dni na wiadomość o chorobie, a potem zawierzyli wszystko Opatrzności.

Żona Patryka Jakiego była gościem „Wieży Bab”, programu prowadzonego przez Dorotę Łosiewicz w telewizji wPolsce.pl razem z Aleksandrą jakubowską. Obie zamiast mówić o polityce opowiadały o życiu rodziców z dziećmi wymagającymi szczególnej opieki.

 

Radek to syn Anny i Patryka Jakich. Ma 3 latka i Zespół Downa. W rozmowie przyznała, że wiadomość o trisomii dwadzieścia jeden zdiagnozowanej u dziecka mocno ich dotknęła. „Mowa o tym wstrząsnęła mną i moim mężem doszczętnie” – powiedziała Anna Jaki.

 

Rodzice dowiedzieli się o niepełnosprawności dziecka w 13. Tygodniu ciąży. „Zaproponował na amniopunkcję i dodał, że jeżeli wynik amniopunkcji potwierdzi jego przypuszczenia – można dokonać aborcji” – powiedziała Anna Jaki i dodała: „nie zdecydowaliśmy się ani na amniopunkcję, ani na aborcję”.

 

Patryk Jaki prezentował zdjęcie z synem na Twitterze w czasie, gdy lewica prowadziła kampanię promującą tzw. liberalizację ustawy antyaborcyjnej. Przypominał wtedy i opowiadał na własnym doświadczeniu, że dziecko z Zespołem Downa ma prawo do życia jak każde inne. 

 

Źródło: YouTube/ wprost.pl

Komentarze

Zobacz także

Przerażające sondaże. Dla Brytyjczyków ekstremistą był nie tylko Martin Luther King, ale i Jezus Chrystus, a także każdy, kto…

Edukacja seksualna potrzebna jak zmarłemu kadzidło

Redakcja malydziennik

#germandeathcamps planuje kolejną trasę. Nie tylko po Europie!

Redakcja malydziennik
Ładuję....