POLITYKA

"Jeżeli Europa ma przyszłość, to przede wszystkim ma tą przyszłość w Europie środkowej”! BRAWO ORBAN!

Przyszłość Europy leży w Grupie Wyszehradzkiej; uważam, że punkt ciężkości rozwoju europejskiego z zachodu będzie się przesuwać w kierunku centrum – przekonywał podczas wtorkowego Kongresu Innowatorów w Warszawie premier Węgier Viktor Orban.

Szef węgierskiego rządu podkreślał, że jest wielkim zwolennikiem Grupy Wyszehradzkiej (V4). "Myślę, że przyszłość Europy leży w czwórce wyszehradzkiej, nawet mam kilka argumentów za tym. Uważam, że punkt ciężkości rozwoju europejskiego z zachodu będzie się przesuwać w kierunku centrum i będziemy częścią tego" – mówił polityk.

 

Orban zauważył, że na zachód od V4 zachodzą bardzo duże zmiany społeczno-etniczne. "To nie jest korzystne, ale my się obronimy" – podkreślił polityk. Przekonywał też, że w krajach Grupy Wyszehradzkiej bardzo silny jest wciąż fundament kulturowy. "Czyli my jednocześnie chcemy być otwartym, nowoczesnym społeczeństwem i zachować fundamenty chrześcijańskie. To będzie znowu na naszą korzyść w przyszłości" – zaznaczył premier Węgier.

 

Wskazywał ponadto, że w krajach Europy Środkowo-Wschodniej wciąż niezłomna jest wiara w rodzinę. "Owszem – dużo jest rozwodów, dużo jest dzieci poza małżeństwem, ale jednak – jako założenie – rodzina jest wartością fundamentalną, a według mnie jest to ogromna korzyść konkurencyjna dla rozwoju gospodarczego" – podkreślał Orban.

 

Wyraził przy tym pogląd, że w Europie Centralnej ceni się ludzi ciężko pracujących, nie takich, którzy "kombinują i grają na socjal". "Dlatego też nigdy w środkowej Europie nie będzie systemu opartego na pomocy socjalnej. Nie – my opieramy się na pracy i wydajności" – przekonywał.

 

Premier Węgier dowodził, że to połączenie wszystkich tych cech, o których mówił, z otwartością na przyszłość może stać się atutem naszego regionu. "Jeżeli Europa ma przyszłość, to przede wszystkim ma tą przyszłość w Europie środkowej" – zaznaczył Orban. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

ZOBACZ jak narodowcy biją się z KODowcami!

Redakcja malydziennik

Niemieckie plany w realizacji. Prania mózgu ciąg dalszy

Oto dane z Marszów: 75 tys. na Marszu Niepodległości; 10 tys. na marszu KOD

Redakcja malydziennik
Ładuję....