POLITYKA

Jesteśmy przygotowani na różne warianty. Jeśli dojdzie do okupacji Sejmu, to… Minister Wąsik ostrzega!

Jesteśmy przygotowani na różne warianty, jeśli chodzi o 11 stycznia. Jeśli dojdzie do okupacji Sejmu, to będziemy prowadzić obrady w Sali Kolumnowej, przy kworum – powiedział w piątek Maciej Wąsik, zastępca ministra koordynatora służb specjalnych, poseł PiS.

Wąsik pytany w TVP Info, co się stanie, jeżeli po wznowieniu obrad Sejmu 11 stycznia także Sala Kolumnowa "zostanie przyblokowana", odparł: "Damy sobie radę. Jesteśmy przygotowani na różne propozycje, różne warianty i proszę sobie wyobrazić, że naprawdę mamy to wszystko przemyślane". 

 

"Mam nadzieję, że opozycja dojrzała do tego, żeby powrócić do ciężkiej pracy w Sejmie i przestanie utrudniać prace polskiemu Sejmowi" – mówił Wąsik. Pytany o ofertę lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru, by w sprawie budżetu współdziałać z PiS w Senacie, Wąsik ocenił, że "dobrze, że opozycja wychodzi z dogmatu walki z PiS i zaczyna myśleć o państwie". 

 

Za "bardzo ciekawą" Wąsik uznał propozycję marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, aby powrócić w procedowaniu budżetu w Senacie do poprawek opozycji zgłoszonych na etapie sejmowym – tak aby Senat przyjął je jako własne i przesłał Sejmowi do rozpoznania. Zarazem Wąsik uznał, że nie ma powodu, by dokonywać reasumpcji głosowania nad budżetem w Sejmie, bo został on tam przegłosowany prawidłowo. 

 

"Jesteśmy gotowi iść na pewne kompromisy, propozycja marszałka Senatu jest tego dowodem. Czekamy na drugą stronę" – podkreślił.

 

Wąsik wyraził nadzieję, że Platforma do 11 stycznia dojdzie do wniosku, iż trwanie w konflikcie jej się nie opłaca. Jak zauważył, w rotacyjnym proteście na sali plenarnej Sejmu uczestniczy zaledwie kilkunastu polityków PO. Wąsik powiedział, że w Platformie trwa "potężna debata, czy słuszną była decyzja o eskalacji konfliktu" i okupacji sali obrad. 

 

"Myślę, że głosy rozsądku dojdą do przewodniczącego Schetyny" – dodał. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

NASA ujawnia: ogromna asteroida zbliża się do Ziemi! Będziemy mieli czas ją zobaczyć?

Redakcja malydziennik

Będzie historyczne pojednanie? Te dwa Kościoły nie utrzymują ze sobą kontaktów od… XV wieków!

Redakcja malydziennik

To największy skandal medyczny w historii! Na chorych na raka dorobił się MILIONÓW

Redakcja malydziennik
Ładuję....