POLITYKA

„Jestem w grupie 87 proc. kobiet, które doświadczyły MOLESTOWANIA” – wyznaje czołowa polityk PO!

Joanna Kluzik-Rostkowska na własnej skórze doświadczyła, czym jest molestowanie. Polityk wyznała, że gdy była młoda, zdarzało się, że mężczyźni klepali ją w pupę i ją obmacywali.

Po latach Kluzik-Rostkowska postanowiła przerwać milczenie i opowiedzieć o tym, co ją spotkało przed laty. – Jestem w grupie 87 proc. kobiet, które doświadczyły molestowania, jeżeli za molestowanie uznać również uwagi nie na miejscu dotyczące seksualności czy ubioru, jakieś klepanie w pupę, próby obmacywania – wyznała była minister w wywiadzie dla serwisu Pudelek.

 

– Miałam wtedy ze dwadzieścia kilka lat, więc było to dawno. Ale pamiętam, że do takich niemiłych zachowań mężczyźni dopuszczali się często w środkach komunikacji miejskiej. To nic przyjemnego, gdy obcy facet ociera się o kobietę albo pozwala sobie na klapsy. Na swojej drodze spotkałam również ekshibicjonistę, który obnażał się w parku w Katowicach – mówi nam Kluzik-Rostkowska.

 

Mimo nieprzyjemności, które ją spotkały ze strony nieprzyzwoitych mężczyzn, polityk na szczęście nie ma traumy. Wspomnienia o niemiłych chwilach już się zacierają, a według niej w dzisiejszych czasach mężczyźni nie są już tak bezczelni jak przed laty.

 

– Dużo się zmieniło, żyjemy w XXI w. Chyba mężczyźni już tacy nie są. Przynajmniej ja teraz już nie mam takich problemów. Jestem po pięćdziesiątce, a autobusami czy tramwajami rzadko zdarza mi się podróżować – opowiada Kluzik-Rostkowska.

Źródło: se.pl

Komentarze

Zobacz także

Uwaga! Polskę zalewają PODRABIANE leki

Bon żłobkowy w Warszawie. SPRAWDŹ PO CO?

Redakcja malydziennik

Ani urzędy stanu cywilnego, ani ołtarz ślubny nie są właściwymi miejscami dla dzieci. Niemcy chcą ukrócić śluby imigrantów z osobami nieletnimi

Redakcja malydziennik
Ładuję....