POLITYKA

Jest źle. Bardzo źle. We Francji liberalne lewactwo bierze wszystko…

Partia La Republique en Marche (LREM) prezydenta Francji Emmanuela Macrona zdecydowanie zwyciężyła w niedzielę w II turze wyborów parlamentarnych we Francji, zdobywając 395-425 miejsc w 577-osobowym Zgromadzeniu Narodowym, co daje większość bezwzględną.

Taki prognozowany wynik podała telewizja BFM TV.

 

Pozwalałoby to LREM na samodzielne sformowanie rządu, który będzie mógł wdrożyć reformy zapowiedziane w programie wyborczym Macrona, począwszy od reformy kodeksu pracy.

 

Koalicjant LREM, centrowo-liberalna partia MoDem, zdobył 45 mandatów – prognozuje ośrodek Kantar Sofres. 

 

Opozycyjni, centroprawicowi Republikanie wraz z sojusznikami zdobyli w II turze wyborów parlamentarnych we Francji 125 mandatów, co oznacza, że będą drugą co do wielkości siłą w liczącym 577 miejsc Zgromadzeniu Narodowym – wynika z prognozy pracowni IPSOS.

 

Ośrodek Kantar Sofres podał, że Partia Socjalistyczna i jej sojusznicy zdobyli 45 mandatów, zaś skrajnie lewicowa Francja Nieujarzmiona – 17 miejsc.

 

Według IPSOS, prawicowy Front Narodowy wywalczył 8 miejsc. Otoczenie liderki tej partii, Marine Le Pen, przekazało, że dostała się ona do parlamentu. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Skąd się bierze mleko czekoladowe? Zatrważające wyniki badań wśród Amerykanów

Wielka mistyczka OSTRZEGA: „Zobaczyłam wszędzie wspólnoty katolickie prześladowane (…) Ujrzałam wojny i rozlew krwi”. TO się dzieje na naszych oczach

Lekarze dawali jej najwyżej rok życia. Żyje już 16. I ma wielkie marzenia, które na pewno spełni…

Redakcja malydziennik
Ładuję....