RELIGIA

Jest STANOWISKO na temat Medjugorie! Abp Hoser wreszcie się wypowiedział. „W dzisiejszym, bardzo niespokojnym świecie Medjugorje…"

Wysłannik papieża kończy tygodniowy pobyt w Bośni i Hercegowinie. Zaznajomił się w tym czasie z prowadzonym tam duszpasterstwem, przeszedł pielgrzymkę, a także… spotkał się z widzącymi.

Ordynariusz warszawsko-praski odprawił także Mszę dla pielgrzymów w tym franciszkańskim ośrodku. Co ciekawe, nie rozstrzygał prawdziwości objawień. Mówił, że cudem Medjugorie jest indywidualna spowiedź, będąca sakramentem miłosierdzia i zmartwychwstania.

 

„W dzisiejszym, bardzo niespokojnym świecie Medjugorje staje się światłem i przesłaniem pokoju” – podkreślił papieski wysłannik podczas spotkania z dziennikarzami. Według danych przybywa tu co roku 2,5 mln pielgrzymów, a od kiedy prowadzi się statystyki, czyli od 1986 roku – udzielono 37 mln Komunii świętych. „Ludzie doświadczają w tym miejscu sacrum i otwierają się na Boga życia” – mówił abp Hoser.

 

Polski hierarcha podkreślał dobre strony posługi w Medjugorie – są to Eucharystia, głoszone Słowo Boże, adoracja, różaniec, a szczególnie indywidualną spowiedź. „Są to praktyki coraz bardziej zapominane w starej Europie” – zauważył papieski wysłannik podkreślając, że dzięki nim przybywający do Medjugorje pielgrzymi odkrywają znaczenie życia wewnętrznego i relacji z Bogiem. Dodał, że dzięki tej miejscowości urodziło się przeszło 600 powołań do życia zakonnego i kapłańskiego. Wg niego skutecznie jest tam prowadzona nowa ewangelizacja.

 

Sam też podkreślił, że nie miał stwierdzać prawdziwości objawień, a jedynie sprawdzić sytuację duszpasterską. Zachęcał do cierpliwości – Kościół potrzebuje czasu, żeby zbadać tak obszerne objawienia.

 

„W obliczu trzeciej wojny światowej w kawałkach Maryja Królowa Pokoju staje się tutaj światłem dla pogrążonego w mroku współczesnego świata” – zaznaczył papieski wysłannik na zakończenie swego pobytu w Medjugorje, tamtejsza patronka odznaczona jest takim tytułem.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Szał zabijania wyzyskuje imię Boże

Redakcja malydziennik

„Nie ma możliwości, by Kościół wyraził zgodę na coś, na co sam Jezus Chrystus się nie zgodził ”. Kard. Burke o skutkach „Amoris laetitia”!

Redakcja malydziennik

Zobacz co stało się pastorowi, który przyszedł na katolicką mszę Świętą! MOCNE!

Ładuję....