WYDARZENIA

Jest sposób na ALIMENCIARZY. Tańszy i skuteczniejszy niż więzienie. O co chodzi?

Wykorzystajmy elektroniczne opaski dla osób unikających płacenia alimentów – zaproponował w poniedziałek wiceszef MS Michał Wójcik. Według niego ograniczyłoby to koszty oraz możliwość nadużyć.

 

Wójcik był pytany w poniedziałek w TVP Info o to, w jaki sposób Ministerstwo Sprawiedliwości zamierza walczyć ze zjawiskiem uporczywego unikania płacenia alimentów. "Zmieniamy to systemowo" – zapewnił.

 

"Będzie określona kara przewidziana przez nas. Już nie będzie tak, że ktoś będzie mógł zapłacić 50, 100, 200 złotych i będzie to oznaczało dla sądu, że on tak naprawdę w sposób uporczywy nie płaci alimentów" – zaznaczył.

 

Wiceminister sprawiedliwości zwrócił uwagę na kary, które mogłyby być stosowane w przypadku osób uchylających się od płacenia alimentów. "Ciekawsze są kary, które mają być. Często jesteśmy posądzani o to, że chcemy doprowadzić do sytuacji, w której w więzieniach znajdzie się znacznie więcej osób za niepłacenie alimentów, ale my mówimy: wykorzystajmy coś, o czym mówimy bardzo głośno od wielu miesięcy, czyli elektroniczny system dozoru, tak zwane +opaski+"- mówił.

 

W jego opinii stosowanie systemu elektronicznego dozoru znacznie ograniczyłoby koszty oraz możliwość nadużyć. "Kosztuje to podatnika trzysta kilkadziesiąt złotych, a nie ponad trzy tysiące złotych. Wiemy dokładnie, gdzie ta osoba jest, więc nie będzie już takiej sytuacji, że ktoś na przykład pracuje w szarej strefie i później, kiedy znajduje się przed sądem, mówi: nie miałem pieniędzy, nigdzie nie pracuje, a rzeczywistość jest zupełnie inna" – powiedział Wójcik.

 

"Tak system usprawnimy, żeby do tych sytuacji już nie dochodziło" – zapewniał. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Szkoła nie zając, nie ucieknie, Lepiej za wcześnie nie posyłaj dziecka do szkoły

Firmy wyprodukują konserwy ze świń pochodzących ze stref zakażonych ASF!

Redakcja malydziennik

Zwierzęta nie odczuwają tak jak ludzie. Czy prawica naprawdę musi niszczyć antropologię chrześcijańską?

Redakcja malydziennik
Ładuję....