CYWILIZACJA RELIGIA

Jest nowa mapa kościelnej pedofilii w Polsce. Sprawdź swoją okolicę

sex

Mapa pedofilii w Kościele została zaktualizowana. Ofiary przestępczości seksualnej w Kościele rzymskokatolickim od teraz będą mogły skorzystać z pomocy konsorcjum prawniczego, które powstało przy Fundacji „Nie lękajcie się” z inicjatywy adwokatów z kilku miast w Polsce.

Jak powiedziała Agata Diduszko-Zyglewska, po tym, jak w październiku 2018 r. Fundacja opublikowała wstępną wersję mapy pedofilii w Kościele, do Fundacji  „Nie lękajcie się” przyszło kilkaset nowych zgłoszeń związanych z wykorzystywaniem seksualnym dzieci i młodzieży.

Część zgłoszeń udało się już potwierdzić. Łącznie Fundacja zweryfikowała 94 zgłoszenia ofiar i odnotowała 89 doniesień medialnych. Fundacja ustaliła, że skazano 92 sprawców i doliczono się 384 ofiar.

Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus skierowała interwencje poselskie do 44 prokuratur. Odpowiedzi nadeszły z 31 z nich. Według łącznych danych tych prokuratur od 2001 roku wpłynęły 23 zawiadomienia o przestępczości seksualnej reprezentantów Kościoła wobec dzieci i młodzieży. – Z tego tylko dwa zawiadomienia wpłynęły z samego Kościoła – dodała Joanna Scheuring-Wielgus, przypominając, że biskupi mają obowiązek informowania państwa o przestępczości wobec małoletnich, ale – jak oceniła – mimo to tego nie robią.

Fundacja „Nie lękajcie się” złożyła pięć zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Obecnie trwa pięć innych postępowań w sprawach wykorzystywania seksualnego najmłodszych w Kościele. Jak zaznaczyła posłanka Teraz!, wiele spraw nie może być już rozstrzygniętych przed sądem, gdyż się przedawniły. Joanna Scheuring-Wielgus dodała, że należy zlikwidować instytucję przedawnienia w przypadku przestępczości seksualnej wobec dzieci i młodzieży.

Zaproszono też ofiary przestępstw seksualnych do skorzystania z bezpłatnej pomocy psychologicznej i prawnej nowo otwartego Centrum Pomocy Ofiarom Molestowanym w Dzieciństwie, mieszczącego się w Warszawie przy ul. Mickiewicza 30/48.

Link do mapy w osobnym oknie

Źródło: TOK FM

Fot. Pixabay

Zobacz też: https://malydziennik.pl/kosciol-ukryl-nazwiska-500-ksiezy-pedofili-prokurator-ujawnia/

Komentarze

Zobacz także

Uwaga na latające kleszcze! Plaga w Polsce!

Adam Gaafar

Rosja – Watykan. Czy jest szansa na przełom w stosunkach?

Redakcja malydziennik

Holandia CENTRUM CYWILIZACJI ŚMIERCI. Trump wycofuje finansowanie zabijania, Holandia tworzy fundusz na rzecz zabijania dzieci

Redakcja malydziennik
Ładuję....