ARCHIWUM

Jest nadzieja dla chorych i niepełnosprawnych dzieci. PiS zmieni zdanie?

„Nie sądzę, żebyśmy nie poparli obywatelskiego projektu ustawy zakazującego przeprowadzania aborcji eugenicznej” – mówiła w Radiu Plus rzecznik PiS Beata Mazurek. Wczoraj z kolei prezydent Andrzej Duda obiecał, że złoży podpis pod taką ustawą.

Beata mazurek pytana była w Radiu Plus, czy PiS poprze obywatelski projekt ustawy, wprowadzającej zakaz aborcji eugenicznej. Odpowiedziała, że w PIS-ie ma ma dyscypliny w kwestiach światopoglądowych, ale "każdy wie jaką jesteśmy partią, więc ja nie sądzę, żebyśmy tego rozwiązania nie poparli".

 

Rzecznik PiS pytana była także o to, czy i tym razem Prawo i Sprawiedliwość nie wystraszy się czarnych protestów: "Czarny protest właśnie polega na tym, że my mamy być tolerancyjni tylko dla czarnych protestów, a uczestnicy czarnego protestu nie są kompletnie tolerancyjni dla naszych poglądów i dla naszych przekonań".

 

"Będę powtarzała do bólu to, że my rządzimy dwa lata. Jesteśmy formacją, która ma większość parlamentarną, mamy swoje poglądy i tych poglądów będziemy się trzymać" – dodała.

 

Mazurek dodała też, że Platforma Obywatelska miała osiem lat na to, "żeby zmienić przepisy, żeby posłowie, którzy dzisiaj są w parlamencie i w parlamencie parę lat temu byli, przeforsowali to, za czym protestują kobiety w czarnym proteście". "My mówimy temu nie" – powiedziała.  

 

Źródło: Radio Plus

Komentarze

Zobacz także

Oszołomy WTARGNĘŁY do Kościoła! Lewacki happening znowu miał miejsce w świątyni Św. Anny

Redakcja malydziennik

BRAWO! Nie będziemy płacić więcej za paliwo! Projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych wycofany!

Redakcja malydziennik

Jest dla nas nadzieja. „Polska się ostanie, jeśli…”. A co z resztą świata? Wielka mistyczka odpowiada!

Redakcja malydziennik
Ładuję....