ARCHIWUM

Jest już KOD, właśnie powstało BIO. Demokracjo, ma cię kto ratować

PO powołała Biuro Interwencji Obywatelskich, które zajmie się m.in. monitorowaniem przypadków łamania praw obywatelskich i przeciwdziałania takim przypadkom – poinformował w piątek rzecznik PO Jan Grabiec; szefem Biura został poseł Platformy Andrzej Halicki.

Grabiec powiedział w piątek na konferencji prasowej, że za rządów PiS mamy do czynienia z wieloma sytuacjami dotyczącymi łamania praw obywatelskich, które budzą sprzeciw społeczny i wymagają reakcji. Dlatego – poinformował – zarząd Platformy zdecydował o powołaniu Biura Interwencji Obywatelskich.

 

"Celem nowej instytucji jest ochrona praw obywatelskich; jej szefem został Andrzej Halicki, który będzie koordynował prace Biura" – powiedział rzecznik Platformy. Jak ocenił, w Polsce mamy do czynienia z "wieloma przykładami ingerencji politycznych i wykorzystywania instytucji państwa do zastraszania obywateli, po to, aby nie brali udziału w życiu publicznym".

 

Halicki ocenił, że w Polsce – za rządów PiS – jest coraz więcej przykładów łamania podstawowych zasad demokratycznych i praw obywatelskich.

 

Poseł PO poinformował, że przy biurach regionalnych PO i biurach poselskich powstanie sieć Biur Interwencji Obywatelskich. Zapowiedział, że Biuro będzie współpracowało z organizacjami pozarządowymi, które zajmują się ochroną praw człowieka.

 

"Będziemy interweniować, będziemy udzielać pomocy, będziemy zbierać wszystkie przypadki po to, aby nie zostały one w cichości realizowane przeciwko obywatelom (…) nie może być zgody na to, aby w taki sposób, jak dzieje się to dziś, niszczyć to, co było wielką zdobyczą polskiego społeczeństwa obywatelskiego, kochającego wolność. Nie będziemy bierni" – powiedział Halicki. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Polscy SPORTOWCY popierają HOMOSEKSUALIZM! Przeczytaj, KTÓRY z nich jest ZA!

M. A.

SKANDAL! O "polskich obozach" mówią Włosi. Nie pierwszy raz

Redakcja malydziennik

Bł. Anna Katarzyna Emmerich: Widziałam Kościół ziemski pogrążony w całkowitych ciemnościach. POZNAJ WIZJĘ (czy tak znowu odległej) PRZYSZŁOŚCI KOŚCIOŁA

Redakcja malydziennik
Ładuję....