ARCHIWUM

Jest decyzja w sprawie noworodka z Białogardu! Rodzina wraca do domu!

Jeszcze najprawdopodobniej dziś do domu wrócą rodzice, którzy w piątek bez zgody lekarzy zabrali dziecko ze szpitala w Białogardzie. Sąd cofnął decyzję o tymczasowym ograniczeniu praw rodzicielskich. Jak ustalił Onet, dziś rodzice złożyli własne doniesienie do prokuratury. Chodzi o lekarzy, którzy mieli narazić życie i zdrowie dziecka na niebezpieczeństwo.

 

– Sąd zadecydował o cofnięciu decyzji o ograniczeniu praw rodzicielskich dla dziecka w zakresie decydowania o opiece okołoporodowej – mówi "Onetowi" Sławomir Przykucki, rzecznik Sądu Okręgowego w Koszalinie. – Decyzja ta została podjęta w związku z tym, że opieka okołoporodowa już dziecka nie dotyczy, w związku z tym utrzymywanie decyzji jest bezzasadne – dodaje.

 

Oznacza to, że najprawdopodobniej jeszcze dziś rodzina przestanie się ukrywać i wróci do domu. – Uchylenie kuratora było jedynym warunkiem, by rodzina mogła wrócić do domu – mówi mec. Arkadiusz Tetela, pełnomocnik rodziny. – Bardzo się cieszymy z takiej decyzji sądu, nie ukrywam, że mocno tego oczekiwaliśmy – dodaje.

 

13 października w Sądzie Rejonowym w Białogardzie ma się odbyć rozprawa dotycząca już stałego ograniczenia praw rodzicielskich dla rodziców noworodka. Na tych rozprawach państwo S. już jednak się pojawią. Sami również podjęli własne kroki prawne. – Moi klienci złożyli dziś zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez lekarzy białogardzkiego szpitala – mówi Onetowi mec. Tetela. – Chodzi o narażenie zdrowia i życia dziecka poprzez chęć podania mu leku, który od dwóch lat jest wycofany z polskiego rynku – dodaje.

 

Chodzi o preparat Vitacon. Rodzice chcą domagać się nawet 500 tysięcy odszkodowania od szpitala.

Źródło: onet.pl/ MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

To IM śni się Smoleńsk po nocach. I jeszcze długo będzie się śnił!

Redakcja malydziennik

Dlaczego nie doświadczamy cudów? Bo…

Redakcja malydziennik

Prezydent Francji Hollande obraził się na Trumpa? "Nie czynię tego nigdy wobec zaprzyjaźnionego państwa i pragnąłbym…

Redakcja malydziennik
Ładuję....