POLITYKA

Jest decyzja Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego! W związku z cyberatakami…

W związku z cyberataki nie zdecydowaliśmy na podwyższenie stopnia alarmowego – powiedziała w środę premier Beata Szydło po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które zwołano w związku z atakami cybernetycznymi w Europie.

"Po analizie sytuacji po przedstawieni informacji przez służby, przed odpowiedzialnych ministrów, sekretarza Rządowego Centrum Bezpieczeństwa nie zdecydowaliśmy się na podjęcie decyzji o podwyższeniu stopnia alarmowego" – powiedział Szydło.

 

Poinformowała, że przygotowane zostały wytyczny i zalecenia, które zostaną przekazane do wszystkich instytucji rządowych.

 

"Sytuacja jest na bieżąco monitorowana" – powiedział premier, dodając, że służby na bieżąco analizują informacje dotyczące cyberataku.

 

Systemy komputerowe – m.in. na Ukrainie, Danii, Wlk. Brytanii i Holandii – padły we wtorek ofiarą cyberataków. Według informacji medialnych zaatakowane miałby być też systemy komputerowe w Polsce. Szwajcarskie służby ds. cyberbezpieczeństwa podały po południu, że za awarie systemów komputerowych, do których doszło we wtorek w Europie, odpowiedzialny jest wirus typu ransomware znany jako Petya.

 

Złośliwe oprogramowanie ransomware, przejmuje kontrolę nad komputerem, a następnie żąda od właściciela zapłaty lub podjęcia określonych działań w zamian za odblokowanie komputera.(PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

No proszę​. Polacy bogacą się na potęgę!

Redakcja malydziennik

Tego jeszcze nie było: zniknie jedna z polskich gmin. Co się z nią stanie?

Redakcja malydziennik

Wokół szaleje huragan Harvey, a ona właśnie teraz postanawia przyjść na świat. Poznajcie bohaterską Adriellę

Redakcja malydziennik
Ładuję....