CYWILIZACJA

Jeśli pracownik spcjalny stwierdzi, że… lekarz będzie mógł ich zabić. Przerażająca poprawka w stanie Delaware

Obrońcy praw człowieka alarmują, że ta poprawka ostro godzi w prawa niepełnosprawnych. Stan Delaware wprowadził poprawkę, która umożliwia eutanazję osoby niepełnoletniej i niepełnosprawnej umysłowo.

Nowe praw, które obecnie jest stanowione w tym stanie umożliwia przeprowadzenie eutanazji na terminalnie chorej osobie upośledzonej psychicznie, poniżej osiemnastego roku życia. Jest tylko jeden warunek: kompetentny pracownik socjalny musi uznać, że jest ona zdolna do racjonalnej prośby o śmierć.

 

– To błąd – tak poprawkę tę ocenia przewodnicząca organizacji Not Dead Yet Diane Coleman. Jej zdaniem ustawodawcy nie zrobili nic, by ograniczyć możliwe nadużycia tego prawa. – Ani lekarz, ani świadkowie nie muszą dobrze znać osoby, o jakiej mowa. A przecież to one zaświadczają, że osoba ta jest kompetentna do prośby o własną śmierć i one zapewniają, że nie jest ona do tego zmuszana – podkreśla Coleman.

 

Jeszcze ostrzej sprawę komentuje bioetyk Wesley Smith. – To są ludzie, którzy nie mogą zgodnie z prawem zawrzeć umowy, nie mogą podejmować własnych decyzji medycznych, ale jeśli są terminalnie chorzy, to za zgodą pracownika socjalnego, który może być ideologicznie uprzedzony, będą mogli otrzymać środki konieczne do popełnienia samobójstwa – podkreśla bioetyk.

Źródło: BioEdge.org

Komentarze

Zobacz także

Wstrząsająca relacja naocznego świadka RZEZI WOŁYŃSKIEJ: "ten ma siekierę, ten ma nóż, ten ma kosę, ten ma jakieś widły"

POŻAR KOŚCIOŁA w Gdańsku! Trwa walka z ogniem!

Adam Gaafar

To nie dieta, ani brak ruchu odpowiadają za raka. Winne są…

Redakcja malydziennik
Ładuję....