WYDARZENIA

Jeśli chcesz dobrze spać NIE JEDZ TEGO…

Chcesz dobrze się wyspać? Chcesz wstać wypoczęty/wypoczęta? NIE JEST TEGO PRZED SNEM….

1. Makarony

Makarony wszelkiego rodzaju to produkt, którego spożywania tuż przed snem powinni unikać praktycznie wszyscy.

 

2. Pizza

Choć pizza należy do jednych z trudniejszych do strawienia posiłków, nie zmienia to faktu, że pozostaje najczęściej jedzonym daniem w godzinach nocnych. Choć zawsze jest smaczna, pozostawia wiele do życzenia jeśli chodzi o lekkostrawność.

 

3. Słodycze

Jedzenie słodyczy przed snem przyczyniają się do znacznego podwyższenia poziomu cukru we krwi i znajduje swoje powiązanie z występowaniem koszmarów. Udowodniono, że zarówno tłuszcze, jak i cukier w bezpośredni sposób oddziałują na fale mózgowe powodując złe sny.

Dlatego, jeśli chcesz się cieszyć zdrowym i kojącym snem, unikaj jedzenia słodyczy na noc.

 

4. Czerwone mięsa

Nie ma potrzeby zupełnego usuwania czerwonego mięsa z naszego jadłospisu. Stanowi ono doskonałe źródło żelaza i białka. Jednak to, co warto zrobić, to unikać jedzenia czerwonego mięsa w późnych godzinach nocnych. Powoduje bowiem trudności ze snem wywołanych przeciążeniem układu trawiennego.

 

5. Napoje chłodzące

Napoje te nie są wskazane o żadnej porze dnia, a zwłaszcza na noc. Zawierają niemałe ilości cukru, a także powodują zakwaszenie organizmu. Niszczą połączenia pomiędzy żołądkiem i przełykiem, co powoduje refluks i zwiększenie ciśnienia w żołądku.

 

6. Czekolada

Gorzka czekolada stanowi bogate źródło antyoksydantów i zaleca się jej spożywanie w małych porcjach dla utrzymywania dobrej kondycji mózgu.

Jednakże jedzenie czekolady tuż przed snem nie jest wskazane, ponieważ organizm nastawia się na wchłanianie wartości odżywczych i akumulowanie energii w postaci tłuszczu.

 

7. Sery

Wszystkie posiłki zawierające sery powinny być konsumowane w godzinach rannych. Powodem takiego zalecenia jest spora zawartość występującego w nich tłuszczu, który znacznie utrudnia procesy trawienne i wzmaga produkcję kwasów żołądkowych.

 

8. Pikantne sosy

Chili i inne pikantne sosy są bardzo wskazane w małych ilościach i kiedy spożywamy je w posiłkach bogatych w składniki odżywcze.

Dlaczego nie powinnyśmy jeść ich tuż przed snem? Ponieważ sosy te są bogate w kalorie i zawierają węglowodany, które ulegają powolnemu spalaniu. Teraz, kiedy już znasz posiłki zdecydowanie niewskazane do jedzenia przed snem, być może zadajesz sobie pytanie o to co możesz jeść.

Źródło: krokdozdrowia.com

Komentarze

Zobacz także

Ta zabawa źle się skończyła. Lepiej uważaj w co grasz, bo ten człowiek trafi do więzienia na… 3,5 roku. Wszystko przez pokemony

Przerażające dane! Liczba niedożywionych dzieci rośnie tam lawinowo

BARDZO DRAMATYCZNY APEL MATKI MAŁEGO STASIA:URATUJCIE MOJE DZIECKO!

Ładuję....