POLITYKA

Jeśli bawisz się w tarota wiedz, że szatan już Cię ma! ZOBACZ!

Istnieje wiele różnych metod wróżbiarstwa: chiromancja (wróżenie z dłoni), tasseomancja (wróżenie z fusów), astrologia (wróżenie na podstawie pozycji ciał niebieskich), bibliomancja (wróżenie przy użyciu świętych ksiąg, np. „Yijing” – „Księgi przemian”, uznawanej za świętą księgę taoizmu i konfucjanizmu). Zdecydowanie najbardziej rozpowszechnioną metodą wróżbiarską jest kartomancja, czyli wróżenie z kart.

 

Tarot przestał służyć grze

Karty od wieków służyły zarówno do gier karcianych, jak i jako narzędzie wróżbitów oraz jasnowidzów. Z ich pozornie przypadkowego ułożenia odgadywano przyszłość, teraźniejszość, a także przeszłość.

Wśród wróżbitów popularne są obrazkowe karty tarota, których historia, według dostępnych źródeł, sięga czasów starożytnego Egiptu. Do Europy moda na kartomancję dotarła około XVIII w. dzięki cieszącej się wielką sławą francuskiej wróżce Marie Anne Adelaide Lenormand. Z jej usług korzystały nawet koronowane głowy państw europejskich. Najlepszym przykładem jest Napoleon Bonaparte, któremu z kart tarota wyczytała najpierw zwycięstwo, a później upadek.

W XVIII w. tarotem zaczęli interesować się członkowie bractw masońskich. Od nich pochodzi teza, że 22 karty, składające się na wielkie arkana, odpowiadają literom alfabetu hebrajskiego i mają ścisły związek z żydowską kabałą. Według bractw masońskich poznanie tajników tarota pozwalało na zdobycie tajemnej wiedzy, która dostępna jest tylko wybranym ludziom. Prowadzi to do obudzenia boga w człowieku i osiągnięcia przez niego zbawienia oraz doskonałości.

 
 
Fragment artykułu pochodzący z Miesięcznika Egzorcysta nr 58
Źródło: Miesiecznik Egzorcysta

Komentarze

Zobacz także

„Nie można ulegać antywartościom ateistycznego liberalizmu, moralnego nihilizmu, wrogości kierowanej wobec Kościoła”. Ważne słowa hierarchy!

Redakcja malydziennik

Broń dla każdego Polaka? Jest projekt!

Szydło: Polska będzie walczyć z wszelkimi przejawami antysemityzmu

Redakcja malydziennik
Ładuję....