ARCHIWUM

Jedni powitają go jak króla, inni jak… Donald Tusk przyjeżdża dziś do Warszawy

To nie będzie zwykłe przywitanie. Zwolennicy szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska przywitają go dziś na warszawskim Dworcu Centralnym niczym prawdziwego króla. Ma ich być kilkuset. Były premier będzie dziś w stolicy, bo ma być przesłuchiwany w prokuraturze w sprawie Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

 

Tusk ma zeznawać w sprawie byłych szefów SKW – gen. Janusza Noska (49 l.) i Piotra Pytla (50 l.), którym śledczy zarzucają przekroczenie uprawnień przez współpracę z rosyjskimi służbami bez zgody prezesa Rady Ministrów, którym wówczas był Tusk.

 

Prezydent Europy ma się zjawić w prokuraturze w samo południe. Do Warszawy przyjedzie pendolino z Gdańska. Na dworcu będzie miał naprawdę godne przywitanie! "Okażmy wsparcie Donaldowi Tuskowi i przywitajmy go tak, aby miał pewność, że Polska wciąż jest jego domem, gdzie wielu pamięta o jego zasługach dla kraju" – czytamy na facebookowej stronie wydarzenia "Okażmy wsparcie Donaldowi Tuskowi", którego organizatorem jest Rafał Trzaskowski (45 l.) z PO.

 

Zwolennicy Tuska, w tym posłowie i artyści na czele z Krystyną Jandą, będą na niego czekać od rana na peronie. Byłemu premierowi chcą też zaśpiewać "Sto lat" z okazji zbliżających się urodzin.

 

Na powitanie Tuska szykują się też jego przeciwnicy – Kluby Gazety Polskiej planują na dworcu kontrmanifestację.

Źródło: se.pl

Komentarze

Zobacz także

"Fale migracji i ataki terrorystyczne są ze sobą powiązane". Prezydent mówi, jak jest!

Redakcja malydziennik

Papież przeprosił ubogich za … chrześcijan!

Redakcja malydziennik

Ten papież miał wizję kłótni Pana Jezusa z szatanem o… NASZ ŚWIAT!

Redakcja malydziennik
Ładuję....