POLITYKA

Jednak SĄ! Oryginalne dokumenty potwierdzające, że "Bolek" to Lech Wałęsa! ZOBACZ!

– Otóż ZACHOWAŁY się i są ogólnie dostępne!!! Były one opisywane a czasem i w formie fotokopii w książce "SB a Lech Wałęsa" i "Sprawa Lecha Wałęsy". Wskazałem na nie także w przesłuchaniu przez prokuratora IPN! – pisze na swoim Facebooku prof. Sławomir Cenckiewicz i publikuje zdjęcia dokumentów. ZOBACZ!

Prof. Cenckiewicz pisze: 

Przepraszam, że przy niedzieli znów o Wałęsie, ale nie mogę słuchać tych "specjalistów" od Wałęsy, którzy bredzą o tym (także w niedzielę), że z dekady lat 70. nie zachowały się żadne oryginały (poza donosami) pisma Wałęsy bo on nie pisaty i nie intelektualista! (…)

 

Otóż ZACHOWAŁY się i są ogólnie dostępne!!! Były one opisywane a czasem i w formie fotokopii w książce "SB a Lech Wałęsa" i "Sprawa Lecha Wałęsy". Wskazałem na nie także w przesłuchaniu przez prokuratora IPN! Jest to m. in.:

 

1) dokumentacja z 1972 dotycząca przyznania lokalu mieszkalnego na Stogach (znajduje się w arch. BOM w Gdańsku-Stogach),

2) akta pracownicze Wałęsy ze "Zrembu", gdzie pracował od 1976 r. po zwolnieniu ze stoczni (arch. Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku – Dział Zlikwidowanych Jednostek Organizacyjnych),

3) dokumentacja prokuratorsko-śledcza w której za lata 1978-80 znajdują się pisemne odwołania Wałęsy (Archiwum IPN w Gdańsku).

Jest to na tyle obszerny materiał z epoki lat 70., kiedy Wałęsa był "Bolkiem" – zachowany powtarzam w ORYGINALE – że bez trudu grafolog wykorzysta go do badania autentyczności pisma Wałęsy zgromadzonego w teczkach "Bolka" – wylicza prof. Cenckiewicz.

Nie wiem natomiast po co prokuraturze pismo Wałęsy z okresu późniejszego… np. z lat 80. i 90. Tego jest z kolei tak dużo, że w zasadzie opisywanie źródeł byłoby nieprzyzwoite, wystarczy pooglądać np. akta władz NSZZ Solidarności w Archiwum KK NSZZ "Solidarność" i Archiwum Państwowym w Gdańsku.

Proszę więc czytać książki, szperać w archiwach, nie dawać się wprowadzać w błąd, a czasem i nie kłamać publicznie!

A teraz kilka próbek… Pokwitowanie przejęcia mieszkania od dyrekcji Stoczni przez Wałęsę w dniu 23 X 1972 r., życiorys własnoręczny Wałęsy z 23 III 1976 r. złożony w "Zrembie" wraz z kwestionariuszem, a także pismo do dyrekcji "Zrembu" z 25 IV 1980 r. 

 

 

Źródło: Facebook

Komentarze

Zobacz także

Wybrano nowego premiera Wielkiej Brytanii. Partia konserwatystów zadowolona

Redakcja malydziennik

Polka bardziej krytykuje Polskę niż Niemiec. Zobacz nagranie z dziennikarką Polsatu w roli głównej

Decyzje agencji ratingowych oznaczają wysoki poziom wiarygodności Polski. I jak tam KOD i opozycja?

Redakcja malydziennik
Ładuję....