CYWILIZACJA

Jedna z największych tajemnic wypływa na wierzch? Hitlerowskie złoto na dnie morza! Zaledwie 19 mil od Łeby.

Brytyjski nurek Phil Sayers udzielił wywiadu dziennikowi "The Daily Star". Twierdzi on, że we wraku legendarnego Wilhelma Gustlofa, który spoczywa na dnie Bałtyku są sztaby złota o wartości 100 milionów funtów. Gustlof został storpedowany w 1945 roku przez rosyjski okręt podwodny.

Sayers powołał się na zeznanie byłego telegrafisty okrętu, który twierdzi, że był świadkiem załadunku skrzyń ze sztabami na pokład statku. W 1972 roku zeznawał, że sam tez był delegowany do pilnowania skrzyń. 

Gustlof zatonął a wraz z nim zginęło około 10 tysięcy ludzi. W większości niemieccy cywile ewakuowani z portu w Gdyni.

Zaadoptowany do celów wojennych statek turystyczny poszedł na dno po uderzeniu trzech torped wystrzelonych z rosyjskiego okrętu podwodnego.

Phil Sayers był jednym z badających wrak Gustlofa na dnie Bałtyku. Jest przekonany o prawdziwości swojej teorii. Zasugerował, że obecność krat w oknach statku sugeruje, że był on wykorzystywany do przewożenia bardzo cennych przedmiotów. Złota nie widział, ale mówi, że jest ono tam na pewno i znaleźć je można pod metalową pokrywą kadłuba. W ekspedycji uczestniczył prawie 30 lat temu.

Wilhelm Gustloff został dosłownie rozerwany na strzępy. Większość ofiar zmarła w skutek zamarznięcia w lodowatej wodzie. Okręt był przepełniony. 

Sawyer uważa, że nie pociągiem, a właśnie drogą morską hitlerowcy usiłowali wywieźć złoto. Miało go być ok. 3 ton. Stąd szacunek według dzisiejszych cen: 100 milionów funtów.

Gdyby się okazało, że teoria Brytyjczyka jest prawdziwa, to złota zapewne już dawno tam nie ma. Przypomnijmy, że w latach 60. wrak statku był dokładnie badany i przeszukiwany przez Rosjan, dlatego nawet jeżeli na dnie Bałtyku znajdowały się wspomniane 3 tony złota – reszcie świata nic nie wiadomo o takowym znalezisku. Jeżeli natomiast Rosjanom udało się je znaleźć – wątpliwym jest aby zechcieli się podzielić taka informacją.

Szczątki Gustloffa spoczywają w odległości 19 mil morskich od Łeby, na głębokości 45 metrów.

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Ona nigdy nie przestaje się śmiać”. A lekarze chcieli ją zabić. Rodzice opowiadają wstrząsającą historię swojego dziecka

Redakcja malydziennik

Szokujące! Napadł na kobietę z … wiertarką. Chciał jej wywiercić ….

NIEZWYKŁE! Polska została już opisana w … Starym Testamencie. Nie wierzysz! PRZECZYTAJ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....