POLITYKA

Jarosław Kaczyński wreszcie przemówił: o tym rozmawiał z Viktorem Orbanem!

"Polska może liczyć na Węgry" – tak prezes PiS Jarosław Kaczyński odniósł się do swojego piątkowego spotkania z szefem węgierskiego rządu Viktorem Orbanem. Dodał również, że można się spodziewać wspólnych stanowisk Węgier i Polski w wielu sprawach.

Kaczyński powiedział w TVP Info, że jego spotkanie z węgierskim premierem dotyczyło przebiegu spraw w Unii Europejskiej. "Była przede wszystkim mowa o tym, co się będzie działo w Unii Europejskiej, jak to widzimy, jakie mamy informacje w tej dziedzinie. Ale była także mowa o tym, co robić dalej, jak się przygotowywać to tych ewentualnych zmian, które będą miały miejsce w Unii" – powiedział Kaczyński. "Były różnego rodzaju diagnozy co do tych kwestii" – dodał. Prezes PiS ocenił, że rozmowa przebiegła "w bardzo dobrej atmosferze", była "bardzo przyjazna". "No i tu bardzo ważne jest to, że pan premier powiedział jednoznacznie, że możemy na Węgry liczyć" – oświadczył szef PiS.

 

Prezes PiS dopytywany o szczegóły rozmowy z Orbanem powiedział: "To była jednak rozmowa w dość zamkniętym gronie i pewnie premier Orban i jego współpracownicy nie byliby uradowani, gdybym o tym opowiadał" – zaznaczył. Pytany, czy można się spodziewać wspólnego polsko-węgierskiego stanowiska w jakichś sprawach unijnych powiedział, że będzie takie w "wielu sprawach, z całą pewnością". "Natomiast w pewnych sprawach, sądzę, że niedługo zaczną działać komisje ekspertów" – dodał.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze

Zobacz także

Jak pseudokibice dorabiają sobie na boku? Oto odpowiedź!

Redakcja malydziennik

TEGO na pewno nie wiedziałeś! ZOBACZ jak św. Michał pomaga w walce duchowej

Redakcja malydziennik

Rosja nie ujawniła wszystkich danych na temat Zapad 17. Czy to przygotowania do wojny?

Redakcja malydziennik
Ładuję....