POLITYKA

Janina Ochojska bardzo sensownie o pomocy sierotom z Aleppo

Sprowadzanie sierot do Polski z Aleppo nie ma sensu -​ uważa szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska. Dlaczego? Bo w społeczeństwie muzułmańskim nie ma sierot – przekonuje.

Po zamieszaniu ze stanowiskiem polskiego rządu odnośnie do przyjęcia sierot z Aleppo na Twitterze jeden z internautów wysłał do 
Fundacji WOŚP i Janiny Ochojskiej taki tweet: "Rząd odmówił sierotom z Aleppo pobytu (…). Zorganizujcie jakąś akcje, nie chcemy czuć się jak świnie". 
 
 
Na wpis internauty zareagowała Janina Ochojska, która napisała wprost, że sprowadzać sierot nie ma sensu, bo w kraju muzułmańskim, jakim jest Syria, takowych po prostu nie ma: "W społeczeństwie muzułmańskim nie ma sierot, zawsze weźmie je dalsza, czy bliższa rodzina".
 
 
Zaskakujący wpis polskiej działaczki wywołał kolejne pytania. Ochojska jeszcze raz zaznaczyła swoje stanowisko. "Sprowadzanie sierot do Polski z Aleppo nie ma sensu. One mają bliższą lub dalszą rodzinę."

 
Nie oznacza to oczywiście, że nie jest potrzebna pomoc ofiarom wojny w Syrii na miejscu. 
 
 

@Alexandra_21_2 @jareklesner @fundacjawosp sprowadzanie sierot do Polski z #Aleppo nie ma sensu. One mają bliższą lub dalszą rodzinę

— Janina Ochojska (@JaninaOchojska) February 4, 2017

Źródło: wp.pl

Komentarze

Zobacz także

I co, głupio wam, pismaki? Lepiej zobaczcie, jak amerykańscy dziennikarze docenili Jarosława Kaczyńskiego

Redakcja malydziennik

Czy PiS dokona wreszcie dobrej zmiany? Czy okaże się jednak partią pozornych obrońców życia? Teraz jest czas wyboru!

Redakcja malydziennik

No i prof. Środa znów pokazała, co myśli o świętowaniu zwycięstwa nad bolszewikami: "Budzi to moją odrazę"

Redakcja malydziennik
Ładuję....