POLITYKA

Janina Ochojska bardzo sensownie o pomocy sierotom z Aleppo

Sprowadzanie sierot do Polski z Aleppo nie ma sensu -​ uważa szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska. Dlaczego? Bo w społeczeństwie muzułmańskim nie ma sierot – przekonuje.

Po zamieszaniu ze stanowiskiem polskiego rządu odnośnie do przyjęcia sierot z Aleppo na Twitterze jeden z internautów wysłał do 
Fundacji WOŚP i Janiny Ochojskiej taki tweet: "Rząd odmówił sierotom z Aleppo pobytu (…). Zorganizujcie jakąś akcje, nie chcemy czuć się jak świnie". 
 
 
Na wpis internauty zareagowała Janina Ochojska, która napisała wprost, że sprowadzać sierot nie ma sensu, bo w kraju muzułmańskim, jakim jest Syria, takowych po prostu nie ma: "W społeczeństwie muzułmańskim nie ma sierot, zawsze weźmie je dalsza, czy bliższa rodzina".
 
 
Zaskakujący wpis polskiej działaczki wywołał kolejne pytania. Ochojska jeszcze raz zaznaczyła swoje stanowisko. "Sprowadzanie sierot do Polski z Aleppo nie ma sensu. One mają bliższą lub dalszą rodzinę."

 
Nie oznacza to oczywiście, że nie jest potrzebna pomoc ofiarom wojny w Syrii na miejscu. 
 
 

@Alexandra_21_2 @jareklesner @fundacjawosp sprowadzanie sierot do Polski z #Aleppo nie ma sensu. One mają bliższą lub dalszą rodzinę

— Janina Ochojska (@JaninaOchojska) February 4, 2017

Źródło: wp.pl

Komentarze

Zobacz także

Litwa szykuje się do wojny partyzanckiej…

Redakcja malydziennik

Śmierć Igora S. – policja publikuje oświadczenie, a my PRZERAŻAJĄCE nagranie

Minister Błaszczak miażdży poprawność politycznąpo zamachach w Wielkiej Brytanii

Redakcja malydziennik
Ładuję....