POLITYKA

Jak to dobrze mieć takiego prezydenta! Andrzej Duda łączy PRZYJEMNE z POŻYTECZNYM – szusuje na nartach i załatwia interesy ze Słowakami

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w piątek na Kasprowym Wierchu na nieformalnych rozmowach z prezydentem Słowacji Andrejem Kiską; jeździli też razem na nartach. Szefowie obu państw rozmawiali o szczycie Trójmorza, rozwoju infrastruktury drogowej oraz o słowackich inwestycjach w Polsce.

„Jesteśmy bliskimi krajami, a jeżeli chodzi o połączenia infrastrukturalne umożliwiające turystykę i szybkie przemieszczanie się, to jest tutaj bieda i nad tym musimy pracować” – powiedział dziennikarzom na Kasprowym Wierchu prezydent Duda. „Chcemy, żeby infrastruktura między naszymi krajami się rozwijała, aby powstawały tutaj drogi szybkiego ruchu” – zadeklarował.

 

Prezydent poinformował też, że jednym z tematów szczytu Trójmorza, który odbędzie się w lipcu we Wrocławiu, ma być właśnie infrastruktura. „Będziemy rozmawiali o połączeniach północ – południe, o tym jak usprawnić komunikację w wielkim obszarze pomiędzy Morzem Bałtyckim, Morzem Czarnym, a Adriatykiem” – zapowiedział Andrzej Duda.

 

Prezydenci rozmawiali także o połączeniach energetycznych, m.in. na temat interkonektora gazowego pomiędzy Polską a Słowacją. Rozmowy dotyczyły ponadto słowackich inwestycjach w infrastrukturę narciarską w Szczyrku, a także budowy wysokościowca w Warszawie, który będzie wznosiła słowacka firma.

 

„My jako prezydenci obu państw możemy być inspiratorami pewnych idei, dlatego o nich rozmawiamy i rozmawiamy też z naszymi rządami. Chcemy, żeby przede wszystkim lepsze możliwości komunikacji służyły ludziom i turystyce” – powiedział Duda.

 

Prezydent wyraził radość, że może gościć prezydenta Słowacji na Kasprowym Wierchu. Przypomniał, że rok temu prezydent Kiska gościł go w Tatrzańskiej Łomnicy, gdzie razem na Łomnickim Szczycie jeździli na nartach.

 

W sobotę prezydent Duda uroczyście otworzy transgraniczny bieg. Zawodnicy wystartują z Witowa, a zawody zakończą się w słowackich Oravicach.(PAP)

Źródło: szb/ par/

Komentarze

Zobacz także

Irakijczyk ujawnia, kto stoi za Państwem Islamskim! "Głównym problemem są bowiem ci, którzy zaprojektowali i stworzyli Daesh"

Redakcja malydziennik

Czy to się kiedyś skończy? Kolejni nielegalni imigranci z Iraku zatrzymani przez polską Straż Graniczną!

Redakcja malydziennik

Skandal! IMIGRANCI znów zaatakowali polskiego kierowcę!

Redakcja malydziennik
Ładuję....