CYWILIZACJA

Jak się ma taką opiekę, to gole same się strzelają. Kiedy Lewandowski biega po boisku, jego teściowa modli się za niego

Robert Lewandowski ma super teściową. Maria Stachurska, która jest osobą bardzo wierzącą, nie wstydzi się mówić o tym, że modli się, gdy jej zięć ma przed sobą trudny mecz.

– Czasami, szczególnie gdy Robert dzwoni i mówi: „Mam dziś baaardzo ważny mecz”, to ja wiem, co mam robić. (śmiech) Jak widać, Matka Boża (czasem w jednym pantofelku) świetnie strzela gole. (śmiech) Jest zresztą takie niewielkie sanktuarium maryjne we Włoszech, w Corbetcie, gdzie Jezus… sam chciał grać w piłkę – mówi w rozmowie z „Gościem Niedzielnym” Maria Stachurska.

 

Przytacza historię tego miejsca i opowieść o tym, że na fasadzie kościółka był namalowany fresk z Madonną trzymającą Jezusa. A przed kościołem dzieci grały w coś w rodzaju piłki nożnej. – Wśród dzieci był Giovanni Angelo, głuchoniemy od urodzenia. W pewnym momencie mały Jezus zsunął się z kolan Maryi, chcąc dołączyć do gry. Matka Boża oczywiście poszła za Dzieckiem i Je zawróciła. Ale mały Giovanni odzyskał słuch i mowę. Może to zmyślona historyjka z XVI w., może cud. Pokazuje jednak, że Maryja nie jest nieosiągalna i daleka. Jeśli wierzymy i Jej zawierzamy, jest z Synem zawsze blisko nas. Nawet w zabawie – mówi.

Maria Stachurska to nie tylko mama Anny Lewandowskiej i teściowa Roberta, ale także współzałożycielka Eucharystycznej Wspólnoty Dzieci Maryi w Warszawie. W rozmowie mówi, że jej dzieci „zawierzyły siebie Matce Bożej przy rodzinnym obrazie Niepokalanego Serca NMP”. – Ania urodziła się dzień przed świętem narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Poród był niesamowity, przez cały czas czułam obecność Maryi – powiedziała. Pytana o to, jak to jest być teściową „tego Lewandowskiego” śmieje się, że bywa zabawnie, gdy ktoś traktuje ją inaczej i próbuje patrzeć przez pryzmat zięcia i córki. – Byliśmy i jesteśmy zwyczajną, bardzo kochającą się rodziną – mówi.

Źródło: tvp.info

Komentarze

Zobacz także

Polacy mają WIELKIE serca! Podczas koncertu TVP w Kielcach zebrano ogromną sumę na pomoc poszkodowanym!

Redakcja malydziennik

Tak się kończy przyjaźń z DIABŁEM! Przerażająca śmierć młodych ludzi

Redakcja malydziennik

Zezwierzęcenie to za mało powiedziane! Grupa islamskich uchodźców podpaliła bezdomnego Polaka!

Redakcja malydziennik
Ładuję....