ARCHIWUM

Jak przygotować się na koniec świata?

Kościół wprowadza nas, od kilkunastu dni, w rozważanie nad dniami końca. I coraz mocniej przypomina, że trzeba być na ten czas przygotowanym.

Wezwanie „czuwajcie” wraca nieustannie. Ale co ciekawe, jak pokazuje dzisiejsza Ewangelia, wcale nie chodzi o to, by wypatrywać znaków końca, by je zbierać, porównywać, by się nimi fascynować czy zamartwiać. Nie ma wątpliwości, że kiedy koniec nadejdzie, kiedy Jezus powróci będziemy o tym wiedzieć. „Bo jak błyskawica, gdy zabłyśnie, świeci od jednego krańca widnokręgu aż do drugiego, tak będzie z Synem Człowieczym w dniu Jego” – mówi Jezus.

 

Co zatem mamy robić, jeśli nie biec tam, gdzie pojawiają się kolejne znaki i cuda? Odpowiedź jest prosta. Zgłębiać Mądrość, studiować Pismo, kontemplować. „Jest bowiem [Mądrość] tchnieniem mocy Bożej i przeczystym wypływem chwały Wszechmocnego, dlatego nic skażonego do niej nie przylgnie. Jest odblaskiem wieczystej światłości, zwierciadłem bez skazy działania Boga, obrazem Jego dobroci. Jedna jest, a wszystko może, pozostając sobą, wszystko odnawia, a przez pokolenia zstępując w dusze święte, wzbudza przyjaciół Bożych i proroków” – mówi do nas dziś Kościół. I to jest najlepszy sposób przygotowania się na koniec.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

"Co myślicie o pierwszym dżentelmenie?" – czyli Robert Biedroń pokazuje, jakie jest najważniejszy aspekt jego kariery

Redakcja malydziennik

Wilders rozpoczął kampanię i chce wyrzucić z Holandii…"marokańskie szumowiny"

Redakcja malydziennik

Nie można być katolikiem i za aborcją. JASNA deklaracja arcybiskupa!

Redakcja malydziennik
Ładuję....