HISTORIA RELIGIA

Jak naprawdę wyglądał Jezus? Na pewno nie tak, jak myślicie

Prof. Joan E. Taylor z King’s College w Londynie w swojej najnowszej książce przedstawił dowody na to, jak naprawdę wyglądał Jezus.

Choć Pismo Święte nie podaje fizycznego opisu Jezusa, wielu artystów próbuje zmierzyć się z własnymi wyobrażeniami, które – jak się okazuje- mają niewiele wspólnego z faktami. 

 

Taylor konsultował się z naukowcami zajmującymi się starożytnymi szkieletami w Izraelu. To od nich dowiedział się, że żydzi w czasach Jezusa byli najbliżsi biologicznie dzisiejszym irackim żydom: „Oni mieli włosy ciemnobrązowe lub czarne, ciemnobrązowe oczy, oliwkowo-brązową karnację. Jezus byłby więc mężczyzną o wyglądzie bliskowschodnim. Jeśli chodzi o wzrost, przeciętny człowiek z tego okresu osiągnął wysokość 166 cm" – przekonuje Taylor.

 

Jeśli chodzi o ubranie, to – według Taylora – Jezus nosił tunikę:  "Tuniki były wykonane z dwóch części zszytych na ramionach i bokach”.

 

Podczas, gdy antropolodzy szukają coraz lepszych metod, by dowiedzieć się, jak faktycznie wyglądał Jezus, ewangelista Billy Graham przypomina, że pewnego dnia wszyscy chrześcijanie dowiedzą się, jak wygląda ich Pan, kiedy staną przed Jego obliczem. 

 

Źródło: helloChristian.com/Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Każdy wierzący jest wielki

Redakcja malydziennik

SZATAN przyszedł do mojego domu OBEJRZYJ

Redakcja malydziennik

To jest moc. Takie jest nasze zadanie. NIEWIARYGODNE!

Redakcja malydziennik
Ładuję....