WYDARZENIA

Istnieje POKOJOWA OPOZYCJA do czarnego marszu! Zobacz, co Kościół przygotował na Dzień Kobiet

Obchody zaplanowano na 8 marca na Jasną Górę. 2017 rok jest szczególnym czasem świętowania kobiecości – 300 lat temu ukoronowana została Czarna Madonna.

Spotkanie zatytułowano „Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast” – jego celem jest ukazanie piękna kobiecego powołania oraz roli kobiet w życiu rodziny i Narodu. Początek o 18.30 w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej.

 

Na wieczór zaplanowano także ciekawe spotkania. W czasie trwającego od 19.30 panelu gośćmi będą aktorka Małgorzata Buczkowska-Szlenkier, s. Jola Glapka, Judyta Syrek ze Stacji7 oraz Lidia Dudkiewicz z Niedzieli. Koniec spotkania zaplanowano na 21.00 – zostanie odśpiewany tradycyjny Apel Jasnogórski.

 

Organizatorami spotkania na Jasnej Górze są: Zakon Paulinów, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” – oddział w Częstochowie, które od początku właśnie 8 marca inicjuje wspólną modlitwę i spotkanie oraz Radio Jasna Góra.

Źródło: Episkopat

Komentarze

Zobacz także

o. Pelanowski: Powołanie od ojcostwa to poważna sprawa. Od jego jakości zależy…

Redakcja malydziennik

Czy grozi nam ATOMOWA APOKALIPSA?! Niemcy mówią, że reaktor jest uszkodzony, Belgowie rozdają jod, a interesują się nim terroryści!

Redakcja malydziennik

„To najlepsza straszna rzecza, jaka mi się przydarzyła”. Niezwykłe świadectwo kobiety, która straciła dzieci w 19. tygodniu ciąży

Redakcja malydziennik
Ładuję....