WYDARZENIA

Islamiści planowali kolejny zamach. Mogli zaatakować w "każdej chwili"

Niemiecka policja poinformowała w czwartek o zatrzymaniu "dwóch stanowiących zagrożenie islamistów". Ujawniono, że zatrzymanie miało związek z "bliskim być może, konkretnym zamachem terrorystycznym".

27-letniego Algierczyka i 23-letniego Nigeryjczyka, którzy od dawna należeli do środowiska salafitów i byli znani policji, zatrzymano w nocy ze środy na czwartek. Podczas tej samej operacji przeszukano 12 obiektów w Getyndze (Dolna Saksonia) i na terenie północnej Hesji.

 

Nie wiadomo na razie, co konkretnie planowali zatrzymani, którzy – jak pisze agencja dpa – od dawna mieszkali z rodzinami w Getyndze.

 

Szef policji w tym mieście Uwe Luehrig podkreślił, powołując się na wyniki śledztwa, że zatrzymani przygotowywali zamach i mogli go dokonać "w każdej chwili". Podczas przeszukań znaleziono "przerobioną broń i ostrą amunicję". Zaakcentował, że informacje o "bliskim być może, konkretnym zamachu", które zebrano w ostatnich dniach przesądziły o potrzebie szybkiej interwencji.

 

Minister spraw wewnętrznych Dolnej Saksonii Boris Pistorius podkreślił, że operacja policyjna, w której uczestniczyło ok. 450 funkcjonariuszy, była "bardzo ważnym uderzeniem" w środowisko islamistów. Powiedział, że dzięki konsekwentnej pracy śledczej można było w tym wypadku "interweniować szybko i konsekwentnie" i zapobiec "konkretnej niebezpiecznej sytuacji".

 

Agencja dpa informuje, że w Getyndze jest ok. 50 salafitów. Są wśród nich zarówno Niemcy, którzy przeszli na islam, jak i "Niemcy ze środowisk imigracyjnych". Środowisko to jest od lat obserwowane przez kontrwywiad. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Choć raz feministki zrobiły coś dobrego. Zasmucony Polański nie pojawi się na gali Cezarów

Redakcja malydziennik

Mamotat czy tatomam? Czy naprawdę transseksualiści muszą robić TAKĄ krzywdę dziecku?

Redakcja malydziennik

Zdrowe jedzenie nie zawsze takie zdrowe. W tym przypadku skończyło się TRAGEDIĄ

Ładuję....