CYWILIZACJA

Islamiści grożą Trumpowi. Czy zbliża się dżihad w Ameryce?

Donald Trump niewątpliwie nie jest ulubionym politykiem islamistów. Jego jednoznaczne wypowiedzi ściągnęły na niego ich szczerą nienawiść. Czy przełoży się ona na ich decyzje polityczne? Czy USA stoi w obliczu kolejne wojny z terroryzmem, tym razem na własnym terenie?

Dżihadyści na swoich anonimowych, ale ściśle związanych z Państwem Islamskim i Al Kaidą kontach internetowych nie ukrywają swoich zamiarów. – Idą złe czasy dla Ameryki – grożą po zwycięstwie Donalda Trumpa dżihadyści w mediach społecznościowych. Jego wygrana uczyni z Ameryki wroga numer jeden islamistów na świecie – uzupełniają.

 

 

– Cieszmy się ze wsparcia Allaha i świętujmy dobre wieści o rychłym upadku Ameryki za sprawą Trumpa” – można przeczytać na związanym z Państwem Islamskim profilu Twitterowym al-Minbar Jihadi Media network. – Wygrana Trumpa wzmocni wrogość do USA muzułmanów – przekonują dyskutanci. A na innych profilach islamści przekonują, że w obliczu zmian w Stanach Zjednoczonych zwyczajni muzułmanie będą się musieli opowiedzieć po jednej ze stron, i nie będą mogli już żyć spokojnie.

 

Zwolennicy Al Kaidy na profilu al-Maqalaat przekonują zaś, że zwycięstwo Trumpa sprawi, że USA stanie się ich głównym celem. – Trump służyć będzie jako znakomity cel nienawiści, jak Bush przed nim – podkreślają.

 

W mediach społecznościowych nie brak także wypowiedzi ideologów salafickich. I tak Abu Muhammad al-Maqdisi, ideolog związany z Al Kaidą przekonuje, że zwycięstwo Trumpa to początek głębokiego podziału Ameryki, a także ery jej upadku. – Wygrana Trumpa pokazała prawdziwy charakter Amerykanów, którzy nienawidzą muzułmanów i islamu – dodawał Muhammad al-Maqdisi.

 

Wszystkie te wypowiedzi nie pozostawiają większych wątpliwości, że już niebawem główny front dżihadu może się przenieść do USA. Pytanie tylko, czy nie będzie to oznaczać, że Amerykanie z nowym prezydentem będą na tyle zdeterminowani, że w końcu ostatecznie pokonają wojujący islam? Taka wojna mogłaby jednak oznaczać początek globalnej Apokalipsy.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Słońce w samo południe jest szalenie potrzebne dla zdrowia, nie rezygnuj z niego!

Gadowski czarno na białym wyjaśnia, dlaczego tak szybko zmieniono ustawę o IPN! SZOKUJĄCE FAKTY!

Redakcja malydziennik

Tak POLSCY kierowcy radzą sobie z UCHODŹCAMI! ZERO LITOŚCI! [WIDEO]

Adam Gaafar
Ładuję....