WYDARZENIA

Islam to religia pokoju? Żart. ZOBACZ, do czego nawołuje ten imam

Imam Mundhir Abdallah wygłosił w meczecie w Kopenhadze kazanie, w czasie którego zapowiadał on powstanie kalifatu, który oczyści meczet Al-Aksa w Jerozolimie z "brudu syjonistów".

Kazanie miało zostać wygłoszone 31 marca, ale trafiło do sieci – na YouTube’a i Facebooka – w ostatnią niedzielę – informuje BBC.

 

Sprawa została zgłoszona na policję, ponieważ imam cytuje m.in. fragment hadisu (opowieść przytaczająca wypowiedź proroka Mahometa, jego czyn lub milczącą aprobatę), w którym pojawiają się słowa, że Dzień Sądu "nie nadejdzie dopóki muzułmanie nie zabiją Żydów".

 

Imam mówi też o powstaniu kalifatu rządzonego zgodnie z prawem szariatu, który będzie prowadził dżihad, aby zjednoczyć społeczność muzułmanów i wyzwolić Jerozolimę.

 

Następnie imam stwierdził, że "wówczas wypełnią się słowa Mahometa" – i zacytował wspomniany wyżej hadis.

 

Społeczność żydowska w Kopenhadze uznała to za groźbę pod swoim adresem.

 

Słowa imama oburzyły duńską minister ds. imigracji i integracji Inger Stojberg. "To niedemokratyczne i okropne" – napisała na Facebooku. "To pokazuje też dlaczego musimy prowadzić zdecydowaną i konsekwentną politykę. Nie możemy i nie powinniśmy tego akceptować" – dodała.

Źródło: rp.pl

Komentarze

Zobacz także

Mamy ich w garści! Dżihadyści zostali otoczeni w Mosulu. ISIS jest "na skraju upadku"

Nieprawdopodobne! Ten noworodek… CHODZI [FILM]

PADŁ REKORD NAPŁYWU MIGRANTÓW do EUROPY! Uratowano ponad 6,5 tys. uchodźców…

Redakcja malydziennik
Ładuję....