ARCHIWUM

ISIS potwierdza: Żołnierz Państwa Islamskiego przeprowadził operację w Berlinie

Związana z dżihadystami agencja prasowa Amak poinformowała we wtorek, że organizacja Państwo Islamskie (IS) przyznała się do zamachu w Berlinie, gdzie w poniedziałek ciężarówka wjechała w tłum ludzi na jarmarku bożonarodzeniowym. Zginęło co najmniej 12 osób.

"Żołnierz Państwa Islamskiego przeprowadził operację w Berlinie w odpowiedzi na wezwania do ataków na obywateli krajów międzynarodowej koalicji" walczącej z IS – głosi oświadczenie propagandowej agencji.

 

Po raz pierwszy IS przyznało się do zamachu przeprowadzonego na terytorium Niemiec.

 

Amerykańskie centrum monitoringu działalności dżihadystów w internecie SITE poinformowało na Twitterze, że to trzeci zamach z użyciem samochodu, do którego IS przyznało się za pośrednictwem agencji Amak w minionych miesiącach. Dwa wcześniejsze to zamach w Nicei, kiedy ciężarówka wjechała w tłum świętujący 14 lipca, zabijając ponad 80 osób, oraz przeprowadzony pod koniec listopada atak w kampusie uniwersyteckim w Columbus w Ohio, gdzie pochodzący z Somalii student staranował ludzi samochodem i ranił ich nożem rzeźnickim. 11 osób zostało wówczas rannych.

 

W lipcu 2016 roku Państwo Islamskie wzięło już na siebie odpowiedzialność za atak z użyciem noża i siekiery, którego dokonał młody Afgańczyk w pociągu w Bawarii. Ranił on wówczas pięć osób. Napastnik został zastrzelony przez policję. Był to pierwszy raz, gdy organizacja ta przyznała się do ataku na terenie Niemiec.

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Macierewicz prosto z mostu: USA sprzedała Polsce nowoczesne baterie Patriot. POLSKA jest BEZPIECZNA!

Redakcja malydziennik

Marine Le Pen przyznaje, że jest wściekła na Kościół, bo…

Redakcja malydziennik

Morawiecki: płace za naszych rządów rosną średnio 4,6-5 proc. rocznie

Redakcja malydziennik
Ładuję....