POLITYKA

Iran grozi odwetem. ZBLIŻA SIĘ WOJNA?

Dowódca sił lotniczo-kosmicznych irańskiej Gwardii Rewolucyjnej ostrzegł w sobotę, że Iran może użyć swych rakiet do ataku odwetowego w razie, gdyby wrogowie zagrozili jego bezpieczeństwu.

"Jeśli nieprzyjaciel nie zechce się powstrzymać, nasze rakiety spadną na niego" – powiedział cytowany przez irańską agencje Tasnim generał Amir Ali Hadżizadeh.

 

Jego deklaracja pojawiła się w czasie, gdy Gwardia Rewolucyjna przeprowadza ćwiczenia swych systemów rakietowych i radarowych na obszarze 35 tysięcy kilometrów kwadratowych w prowincji Semnan na północy Iranu. Ćwiczenia odbywają się w dzień po tym, gdy administracja prezydenta Donalda Trumpa rozszerzyła sankcje wobec Iranu na kolejnych 13 osób fizycznych i 12 firm w następstwie próby irańskiego pocisku balistycznego.

 

"Pracujemy dzień i noc nad zapewnieniem Iranowi bezpieczeństwa" – zaznaczył Hadżizadeh. Według umieszczonego na stronie internetowej Gwardii Rewolucyjnej komunikatu, ćwiczenia w prowincji Semnan mają "ukazać siłę irańskiej rewolucji i przeciwstawić się sankcjom". (PAP)

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Koniec dojenia Polaków! 13 MILIARDÓW tyle udało się…

Redakcja malydziennik

Ostre słowa Macierewicza w kierunku prezydenta Dudy

Redakcja malydziennik

Verhofstadt kolejny raz atakuje Polskę!

Redakcja malydziennik
Ładuję....