POLITYKA

Interes życia: pożyczyliśmy Wietnamczykom pieniądze na zakupy TYLKO U NAS

W Wietnamie z wizytą przebywa Andrzej Duda. Zaczęto ją od konkretów i już wiadomo, że Polska wreszcie dobrze wydaje pieniądze za granicą.

Dziś w Hanoi, stolicy Socjalistycznej Republiki Wietnamu, Prezydent RP wraz z Małżonką rozpoczął oficjalną część wizyty w tym kraju. Po honorowym oddaniu czci pod Pomnikiem Bohaterów i Męczenników w Hanoi Para Prezydencka udała się do swoich wietnamskich odpowiedników.

 

Tran Dai Quang przyjął przedstawicieli Polski w tamtejszym Pałacu Prezydenckim i od razu prezydenci przeszli do konkretów: podpisano kilka umów i porozumień o współpracy. Od teraz będzie współpracować z Wietnamczykami w przestrzeni szkolnictwa wyższego, będziemy uczyć w Wietnamie języka polskiego, a także współpracować w dziedzinie rolnictwa i handlu. Najważniejszym elementem podpisanych umów jest jednak ramowa umowa o współpracy finansowej między rządem RP a rządem Socjalistycznej Republiki Wietnamu. Polska zgodziła się udzielić Wietnamowi 250 mln euro pożyczki, która ma zostać przeznaczona na zakup produktów wskazanych przez stronę wietnamską u polskich producentów.

 

„Wszystkie umowy i porozumienia budują sferę wzajemnych relacji, a także ułatwią rozwój kontaktów biznesowych i naukowych pomiędzy naszymi krajami” – podkreślił Andrzej Duda. Zakupionymi mają być między innymi łodzie a także wozy strażackie i policyjne.

 

Wizyta Andrzeja Dudy w Wietnamu potrwa do czwartku, ale już teraz należy przyznać, że umowa to czysty zysk dla Polski – pożyczone pieniądze i tak wrócą na nasz rynek.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze

Zobacz także

Nareszcie! Pojmano ukraińskich nacjonalistów odpowiedzialnych za ostrzelanie polskiego konsulatu

Redakcja malydziennik

Śmierć Igora Stachowiaka – śmierć Grzegorza Przemyka!

Donald Trump jednym tweetem zwolnił czołowych amerykańskich przedsiębiorców! Sprawdź dlaczego

Redakcja malydziennik
Ładuję....